Siódma rocznica posadzenia Dębu Pamięci w Gwiździnach

2017-04-12 17:47:56(ost. akt: 2017-04-12 17:50:15)
Na spotkanie rocznicowe w Gwiździnach przybyli policjanci i rodzina Franciszka Chały

Na spotkanie rocznicowe w Gwiździnach przybyli policjanci i rodzina Franciszka Chały

Autor zdjęcia: Henryk Zagórski

Szkoła Podstawowa im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach obchodziła VII rocznicę posadzenia Dębu Pamięci na skwerku w Gwiździnach.
Rośnie on tam od siedmiu lat na cześć zamordowanego w Miednoje asp. Franciszka Chały, a także na cześć wszystkich ofiar sowieckiego mordu tamtego czasu i tych, którzy tragicznie zginęli w roku 2010 pod Smoleńskiem z parą prezydencką Lechem i Marią Kaczyńskimi. Dąb z małej sadzonki stał się przez te lata młodym drzewem. Wraz z jego wzrostem utrwala się nasza pamięć o tragicznej przeszłości, bo jest ona niezbędna do budowania dobrej przyszłości naszego narodu. Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach pod przewodnictwem sztandaru udała się na skwer.

Wśród otaczających symboliczne drzewo stanęli obok uczniów i grona pedagogicznego szkoły państwo Grażyna i Janusz Browalscy (wnuczka asp. Franciszka Chały i jej mąż) oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska przypomniała okoliczności posadzenia Dębu przed sześcioma laty. Nasi uczniowie uczcili znanych  i bezimiennych bohaterów związanych z rocznicą, poetyckim programem. Była też chwila ciszy, złożenie kwiatów i zapalone przy Dębie znicze pamięci. Po powrocie do szkoły odbyło się krótkie spotkanie, w czasie którego nie brakowało refleksji nad tragiczną historią katyńską i jej znaczeniem dla nas wszystkich. Rocznicowe obchody przygotował nauczyciel historii Henryk Zagórski. 
SP Gwiździny

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5