Rywalizowały maluchy

2017-04-02 11:29:28(ost. akt: 2017-04-02 11:32:38)
Rywalizację wygrały dzieci ze szkoły w Gwiździnach

Rywalizację wygrały dzieci ze szkoły w Gwiździnach

Autor zdjęcia: ZS Bratian

30 marca 2017 r. w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbył się Gminny Turniej dla Dzieci 6-letnich "Czujemy się bezpiecznie" .
Udział w konkursie wzięły trzyosobowe drużyny z pięciu szkół gminy nowomiejskiej. Jego celem było usystematyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomnienie podstawowych znaków drogowych, poszerzenie informacji na temat zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi, pokazanie prawidłowych postaw w różnych sytuacjach, a także integrowanie dzieci z różnych szkół i wdrażanie do zdrowej rywalizacji.


Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: policjantka, st. sierżant sztabowy Ludmiła Mroczkowska, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich – Aldona Wieczerzycka oraz nauczyciel tejże szkoły – Dorota Lipska. 
Dzieci miały do wykonania siedem zadań dotyczących bezpieczeństwa, m.in. musiały dopasować numer telefonu alarmowego i akcesoria strażaka, policjanta i lekarza; rozwiązać zagadki tematycznie związane z bezpieczeństwem, udzielić odpowiedzi na trudne pytania, ułożyć puzzle – znaki drogowe.


Wszystkie drużyny pracowały z wielkim zaangażowaniem i wykazały się dużą wiedzą. 
Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach otrzymując jednocześnie z rąk p. Kierownik Referatu Oświaty – Anny Lenckowskiej, Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Drugie miejsca ex aequo zajęły ekipy ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach oraz z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku.
ZS Bratian

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5