Święto Szkoły w Bratianie połączone z powitaniem wiosny

2017-03-29 17:07:09(ost. akt: 2017-03-29 17:09:59)
Uczniowie pokazali swoje talenty

Uczniowie pokazali swoje talenty

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

21 marca 2017r. obchodziliśmy połączone święta: szkoły i wiosny. Przypomnijmy, że Święto Szkoły przypada w dniu 18 marca, ale już od kilku lat łączymy je z radosnym powitaniem wiosny.
Cała społeczność uczniowska zebrała się w sali gimnastycznej, w której w roku 2005 odbyła się uroczystość oddania do użytku szkoły i nadania imienia Rodu Działyńskich, zaś w 2010r. – nadania szkole sztandaru. Tę historię przypomniała w swoim wystąpieniu pani dyrektor Ewa Przybylska. W swoim przemówieniu wspominała historie z życia szkoły.

Należy wspomnieć, że chwilą milczenia uczczono pamięć zmarłej w 2015 r. — Krystyny Danielewskiej, byłej dyrektorki Gminnego Zespołu Oświaty w Mszanowie, która była osobą niezwykle związaną z naszą szkołą. Po przemówieniu odbył się spektakl słowno – muzyczny o Działyńskich w wykonaniu uczniów szkoły, pod kierunkiem p. Joanny Mierzyńskiej.

Po części oficjalnej przeszliśmy do podsumowania konkursu wiedzy o patronach naszej placówki-rodzie Działyńskich. Konkurs ów już od kilku lat jest organizowany w naszej szkole, właśnie przed uroczystymi obchodami jej święta . W tym roku odbył się 20 marca i wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, w sumie 20 osób. Uczniowie mieli również okazję pochwalić się wiedzą na temat przeszłości Bratiana i historii zamku, który niegdyś wznieśli w naszej miejscowości Krzyżacy. Pytania konkursowe związane były także z bieżącymi sprawami szkoły. Wyniki przedstawiają się następująco : 
Szkoła Podstawowa  - I miejsce  Marika Ochlak , II miejsce Agnieszka Droma, III miejsce Rozalia Reis. Gimnazjum - I miejsce Klaudia Skubaja, II miejsce Aleksandra Dąbrowska, III miejsce Michał Jakubowski. Gratulujemy wiedzy!!! 
Konkurs zorganizowała p. Julita Bulińska - nauczyciel historii.

Kolejnym punktem uroczystości był Pokaz Szkolnych Talentów. Publiczność mogła podziwiać różnorodne zdolności, umiejętności i pasje, przedstawiane na scenie przez dzieci i młodzież. Zaprezentowały się różnorodne talenty: wokalne, taneczne ( w tym również taniec z ogniem), plastyczne, cyrkowe, gimnastyczne, a nawet kulinarne. Nie zabrakło również gry na instrumentach. Ależ my mamy utalentowanych uczniów!!!
Występy komentowała komisja w składzie: p. Marlena Kłosowska, p. Marta Lewandowska, p. Tomasz Harfelder i Wiktoria Samsel. Wypowiedzi Jury były przyjazne i miłe, ale przede wszystkim szczere. To cenimy sobie najbardziej!
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu waszych nieprzeciętnych zdolności!
ZS w Bratianie

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5