Światowy Dzień Wody i powitanie wiosny w szkole w Gwiździnach

2017-03-27 15:14:58(ost. akt: 2017-03-27 17:36:58)
Moment wręczenia nagród uczestnikom konkursu fotograficznego

Moment wręczenia nagród uczestnikom konkursu fotograficznego

Autor zdjęcia: SP Gwiździny

21 marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach tradycyjne powitanie wiosny połączono z obchodami Światowego Dnia Wody.
Z tej okazji odbył się apel, na którym klasa szósta pod kierunkiem Bożeny Hoppe przedstawiła inscenizację na temat poszanowania zasobów wodnych.

Następnie głos zabrali goście: Krzysztof Puwalski – naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lub. oraz Dominika Witkowska. Zaproszeni goście przedstawili ciekawą prelekcję na temat budek lęgowych oraz ptaków – ich mieszkańców. Pan Krzysztof demonstrował budki lęgowe, które następnie powędrowały do rąk uczniów. Można było je dotknąć, otworzyć i zajrzeć do środka. Uczniowie dowiedzieli się, które ptaki zamieszkują poszczególne budki. Dużą atrakcją był pokaz ptaków – maskotek, które wydawały odgłosy. Maskotki przypominały prawdziwe ptaki poprzez odpowiednie kolory upierzenia oraz kształt i wielkość. Wszystkie demonstrowane przez pana Krzysztofa ptaki również powędrowały do rąk uczniów. Na koniec pogadanki pan Krzysztof podarował szkole dwie budki lęgowe. Była to miła niespodzianka dla wszystkich zgromadzonych.

Kolejnym punktem apelu było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. „Zbiorniki wodne w naszym regionie”. Uczniowie wykonywali zdjęcia pobliskich jezior i rzek, m.in. Drwęcy, Bałwanki, jeziora Rubkowo, Wielkie Partęczyny. Wyniki konkursu przedstawiła Dagmara Kowalska:
I miejsce – Jakub Elgert kl.6
II miejsce – Bartosz Górtatowski kl.2
III miejsce – Jakub Gajkowski kl.6
Laureaci konkursu oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Piękne fotografie uczestników konkursu można podziwiać na wystawie na korytarzu szkoły.

Oprócz wystawy fotografii warto obejrzeć ciekawe plakaty na temat oszczędzania wody, które wykonały poszczególne klasy pod okiem swoich wychowawców. Apel zakończył się tradycyjnym pożegnaniem zimy – spaleniem Marzanny. W ten sposób powitaliśmy tak długo oczekiwaną wiosnę.
SP Gwiździny
Moment wręczenia nagród uczestnikom konkursu fotograficznego

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5