Dyrektor z Jamielnika odpowiada na zarzuty względem gimnazjum

2017-03-08 10:42:55 (ost. akt: 2017-03-08 10:57:55)
 Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku Marzena Weisgerber

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku Marzena Weisgerber

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W odpowiedzi na artykuł pt. ,,Starszaki będą dojeżdżać” zamieszczony w Gazecie Nowomiejskiej z dnia 17.02.2017 r. jako wieloletni dyrektor i nauczyciel Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku pragnę odnieść się, w imieniu rady pedagogicznej, do zawartych w powyższej publikacji opinii na temat zarządzanej przeze mnie placówki.
Nieprzychylne nastawienie rodziców uczniów dojeżdżających do naszej szkoły bardzo dotknęło nas, jamielnickich pedagogów, dla których dobro dziecka było, jest i będzie najważniejsze. Wszelkie nasze działania zawsze mają na względzie zapewnienie wszechstronnego rozwoju zarówno emocjonalnego, intelektualnego, jak i fizycznego każdego ucznia. Dowodem na to, że ZS w Jamielniku spełnia wszelkie standardy zarówno bezpieczeństwa , jak i nauki. Są m.in. realizowane przez szkołę międzynarodowe i krajowe projekty: Międzykulturowe Tabletorium Językowe( Europejska Nagroda European Language Label), ,,Jeden rok w czeskim i polskim regionie” w ramach programu Comenius we współpracy z czeską szkołą w Kojetin, Akademia Innowacji i Edukacji, Projekt ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ,,KLUB” na zajęcia sportowe i zakup sprzętu sportowego, Rządowy program w zakresie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach ,,Bezpieczna+”, ,,Moja szkoła w Unii Europejskiej”.

O tym, że dla naszych w pełni zaangażowanych nauczycieli dobro dziecka jest wartością nadrzędną świadczą także uzyskane przez szkołę certyfikaty ( m.in. Certyfikat dla ligi młodzików gry w baseball przyznany przez Wiliamsport z Pensylwanii w USA, eTwinning Label- Projekty:,, Me and My School”, ,,Famous Historians”, Bezpieczna szkoła- Bezpieczny uczeń, Zielona Flaga, certyfikaty UNICEF) oraz wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych i najwyższe miejsca zdobywane przez naszych wychowanków w konkursach wiedzowych i zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Możemy być dumni z faktu, że nasi uczniowie 13-krotnie zdobywali tytuł Laureata kuratoryjnych konkursów przedmiotowych oraz 14- krotnie tytuł Finalisty tychże olimpiad. Jeden z uczniów naszej szkoły został także posłem województwa warmińsko- mazurskiego na XIII Ogólnopolskie Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Korzystając z możliwości, jakie dają media, pragniemy zwrócić uwagę społeczności nowomiejskiej gminy, że powyższe sukcesy są owocem pełnego oddania, poświęcenia się pedagogów dla dobra naszych uczniów, którzy mogą poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności, korzystając m.in. z 8 tablic interaktywnych, 4 sal multimedialnych, tabletów oraz wizualizerów. W toku codziennej pracy nauczyciele dostosowują także warunki i metody nauczania do potrzeb i możliwości uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawnościach, których w gimnazjum jest 17.

Założenia tak szybko realizowanej reformy edukacji wzbudzają niepokój, frustracje, pogłębiają negatywne emocje wśród nauczycieli, rodziców i uczniów. Trudno nam pogodzić się z myślą, że w trakcie wdrażania założeń nowej reformy podejmowane są działania mające na celu zdyskredytowanie jamielnickiego gimnazjum, które nie powstało z naszej inicjatywy, a dziś stanowi symbol poprzednich zmian w szkolnictwie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by uczniowie i rodzice odczuli jak najmniej negatywne skutki reformy.
Najgorszym następstwem tych zmian będą zniszczone więzi międzyludzkie. Apeluję o jedność i solidarność w naszych środowiskach, aby pozytywne relacje budowane przez 18 lat nie zostały zniszczone. Celem niech będzie dobro nadrzędne - nasze dzieci.

Proszę nasze społeczeństwo o oddanie szacunku wszystkim nauczycielom, którzy niezależnie od miejsca zatrudnienia okazują serce swoim uczniom.


Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku
Marzena Weisgerber

— Jestem matką dzieci uczących się w Skarlinie. Za nic nie chciałabym, żeby uczyły się w Jamielniku. Nasza szkoła jest znakomicie prowadzona, nauczyciele są zaangażowani i nie pozwolimy na powolną likwidację. Co do zarzutów radnych, że nauczyciele tylko obciążają budżet gminy to mam pytanie. Skąd pochodzą diety radnych, jeśli nie z naszych podatków? — pytała mieszkanka Skarlina.

Wypowiedź rodzica ze Skarlina, do której odnosi się odpowiedź:


Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rodzic #2200807 | 83.6.*.* 12 mar 2017 21:20

  To swietna szkola dyrekcja i nauczyciele. A ci co piszą negatywnie kieruja sie zawisca zazdrością

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz

 2. Beti #2200796 | 83.6.*.* 12 mar 2017 20:58

  Bardzo zabawne wydaje mi się oskarżanie pracowników o patologiczne zachowania uczniów, gdyż jak wiadomo wszystkie te niemoralne zachowania biorą się z domów tych dzieci. Kadra nauczycielska może się dwoić i troić w tej sprawie wpajając uczniom prawidłowe zachowania, jednak bez pomocy rodziców uczniów nic nie zadziałają. Ogromne gratulacje dla dyrekcji, że mimo tak niepodatnego gruntu szkoła dobrze prosperuje, ma BARDZO nowoczesne wyposażenie a nauczyciele reprezentacją światowy poziom.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mari #2199674 | 94.254.*.* 10 mar 2017 23:40

  Szacunku nie zyskuje się prosząc o niego , jak to robi w artykule dyrektor. Mamy przesyt certyfikatów. Ważne są wyniki końcowe, którymi chyba w Jamielniku trudno się chwalić. Reformę trzeba wprowadzać, a nie występować wbrew woli ludzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 4. zizi #2199198 | 83.24.*.* 10 mar 2017 11:52

  USA, Pensylwania, UNICEF, Unia Europejska- panowie baranice z głów !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 5. MACIO #2198357 | 83.13.*.* 9 mar 2017 13:56

  CZY JAKAŚ NAUCZYCIELKA MOŻE SIĘ NORMALNIE UCZESAĆ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (18)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5