Turniej upamiętniający księdza Kazimierza Wróblewskiego

2017-02-28 12:36:50(ost. akt: 2017-02-27 15:42:43)
Uczestnicy i organizatorzy memoriału na pamiątkowej fotografii

Uczestnicy i organizatorzy memoriału na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W Gwiździnach niedziela poprzedzająca imieniny ks. Kazimierza Wróblewskiego, dawnego proboszcza, a obecnie patrona miejscowej szkoły podstawowej, stoi pod znakiem tenisa stołowego.
W przyszkolnej sali gimnastycznej odbywa się wtedy bowiem Otwarty Turniej Tenisowy dla uczczenia pamięci tego wyjątkowego kapłana – sportowca.

Tegoroczny siedemnasty już turniej zgromadził miłośników tenisa z powiatu nowomiejskiego, Iławy, Lubawy i okolic, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach turniejowych. Przed rozpoczęciem rozgrywek prowadzący zawody Henryk Zagórski przypomniał postać ks. Kazimierza jako kapłana, sportowca i organizatora sportu. Uczestnicy turnieju uczcili chwilą ciszy zasłużonego księdza. Najmłodsi tenisiści złożyli też kwiaty na grobie kapłana i zapalili znicz w imieniu wszystkich zawodników.

Memoriałowy charakter turnieju czyni go wyjątkowym i wpływa na wzajemne sportowe relacje uczestników. Tegoroczna edycja Memoriału doskonale to ilustruje. Wiele było zaciętych pojedynków tenisowych na bardzo wysokim poziomie sportowym, ale nie odnotowano żadnych nieporozumień czy niezgodności. Przeciwnie, liczne były sportowe gesty, wyrazy szacunku i uznania dla przeciwników. To budujące, zwłaszcza, że obok zaawansowanych tenisistów, przyjaciół Memoriału, grają przy stołach dzieci uczące się sportowej rywalizacji w niepowtarzalnej atmosferze memoriału.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali puchary Starosty Powiatu Nowomiejskiego i Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I – III - pamiątkowe medale.

Impreza odbyła się dzięki współpracy Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach ze Starostwem Powiatowym w Nowym Mieście Lub., Urzędem Gminy Nowe Miasto Lub. i Klubem Sportowym „Wicher” Gwiździny.

Wyniki Memoriału

Kategoria szkół podstawowych
Dziewczęta
1. Anna Góralska – Iława
2. Alicja Jadanowska – Radomno
3. Róża Dzięgielewska – Rumienica
Chłopcy
1. Jakub Anzel – Gralewo
2. Michał Sarnowski – Tylice
3. Adrian Urbański – Kuligi

Gimnazjum
Dziewczęta
1. Wiktoria Samsel – Gwiździny
2. Wiktoria Jadanowska – Radomno
Chłopcy
1. Kacper Góralski – Iława
2. Artur Browarski – Hartowiec
3. Filip Dzięgielewski – Rumienica

Kobiety rocznik 2000 i starsze
1. Magdalena Pieńczewska – Iława
2. Dominika Kotewicz – Gwiździny
3. Dominika Jadanowska – Radomno

Mężczyźni rocznik 1998 – 2000
1. Wojciech Gawiński – Gwiździny
2. Patryk Czarnota – Gwiździny
3. Paweł Paczkowski – Gwiździny

Mężczyźni rocznik 1977 – 1997
1. Michał Sargalski – Pacółtowo
2. Karol Balicki – Tylice
3. Marcin Łupaczewski – Radomno

Mężczyźni rocznik 1976 i starsi
1. Artur Lubnau – Jamielnik
2. Michał Mówiński – Nowe Miasto Lub.
3. Wiesław Pisarski – Łąkorz


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5