Dziś śmieci w Nawrze zostały posprzątane

2016-11-17 14:16:27 (ost. akt: 2016-11-17 14:48:31)
Śmieci zostały dziś posprzątane przez pracowników Urzędu Gminy w Mszanowie

Śmieci zostały dziś posprzątane przez pracowników Urzędu Gminy w Mszanowie

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Czytelniczka "Gazety Nowomiejskiej" poprosiła o interwencję redakcji w sprawie leżących od dawna śmieci w Nawrze. Dziś gminne służby uprzątnęły teren.
Mieszkanka Nowego Miasta ponad tydzień temu zadzwoniła do naszej redakcji. Powiedziała, że od dłuższego czasu w Nawrze leżą śmieci i nikt ich nie sprząta. Dziwiła się, że sprawą nie zajął się sołtys czy gminne służby.

— Tuż przy wjeździe do wsi Nawra, przy betonowych "pojemnikach" od długiego czasu leżą porozrzucane worki śmieci. Zwierzęta grzebią w tych odpadach i robi się śmieciowisko. Nie rozumiem i nie pochwalam takiego zachowania ludzi, ale w końcu ktoś musi to sprzątnąć. Proszę o interwencję w tej sprawie — mówiła kobieta.

Śmieci w tym miejscu pojawiają się dość często i warto, by sprawą zajęła się policja, bo Straż Gminna już w Mszanowie nie funkcjonuje, została zlikwidowana.

Po informacji o śmieciach skontaktowaliśmy się z Aliną Ławicką z Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Mszanowie. Obiecała, że śmieci znikną. W międzyczasie pojawił się kolejny wyrzucony worek śmieci przy drodze za wsią. Dziś pracownicy gminy posprzątali porozrzucane śmieci. Na jakiś czas problem więc został rozwiązany.

Dziwi fakt, że śmieci pojawiają się przy betonowych kręgach regularnie. Kilka lat temu organizatorzy wyścigów górskich postawili je w miejscu mety wyścigów górskich i pozostały do dziś. Niektórym, jak widać, służą one jako pojemniki na śmieci.

Betonowe walce wyglądają nieładnie, niektóre są poprzewracane i zniszczone. Można by więc pomyśleć o ich usunięciu, gdyż niczemu nie służą i nadają temu miejscu nieestetyczny wygląd. Być może wtedy sprawa wyrzucanych tam śmieci byłaby rozwiązana na zawsze.

Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanieKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kom #2115377 | 94.254.*.* 18 lis 2016 11:30

    Gdyby straż gminna funkcjonowała, to czarny szeryf nałożyłby kilka mandatów dla przykładu, może wprowadził akcję "Worki pełne - środowisko czyste" i byłoby po kłopocie. A tak to gmina nie ma ani szeryfa, ani skrzynki z radarem.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5