Wspomóżmy chorego Błażeja

2016-09-23 13:09:28(ost. akt: 2016-09-24 11:05:20)

Autor zdjęcia: Fundacja Zdążyć z Pomocą

W najbliższą sobotę, 24 września, w Zespole Szkół im Rodu Działyńskich w Bratianie odbędzie się festyn. W trakcie imprezy odbędzie się kwesta na rehabilitację słuchu chorego chłopca.
Błażej Malczuk to 4-letni wesoły chłopiec, który przez swoją chorobę (którą przeszedł w wieku 3 tyg.) nie słyszy dźwięków. Zdiagnozowano u niego obustronny niedosłuch odbiorczy. Jednak jego uszka dostały szansę na słyszenie dzięki implantowi słuchu, który został wszczepiony w lutym 2015 roku. W tym roku miał mieć wszczepiony drugi implant, ale z powodu obawy o poważne powikłania odmówiono wykonania tego zabiegu.

W czerwcu w szpitalu w Bydgoszczy zostało przeprowadzone badanie równowagi błędnika. Pomimo prawidłowego wyniku, również odmówiono ze względu na słabo rozwiniętą mowę. Błażej jest w chwili obecnej na etapie rocznego dziecka.
Istnieje jeszcze iskierka nadziei, żeby udało się wszczepić drugi implant, który jest potrzebny dla lepszej lokalizacji dźwięku. Chłopiec potrzebuje wzmożonej rehabilitacji logopedycznej oraz SI (integracja sensoryczna), a także hipoterapii i zajęć z neurologopedą, wiążą się z tym też koszty dojazdów.

Podczas festynu, który rozpocznie się o godzinie 12, przeprowadzona będzie kwesta na rzecz chłopca. Do puszek będzie można wrzucić symboliczny grosik.

— Bardzo prosimy o pomoc. Musimy skupić się na intensywnej rehabilitacji mowy, inaczej nie będzie można założyć kolejnego implantu — mówi pani Kamila, mama chłopca.

Więcej informacji o chłopcu, jego chorobie i sposobie pomocy można znaleźć na profilu na Facebooku „Błażejkowe życie z niedosłuchem”.

opr. Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5