Błażejkowe życie nie należy do łatwych...

2016-09-02 12:00:00(ost. akt: 2016-09-02 12:16:49)
Mały Błażej - pomóżmy mu

Mały Błażej - pomóżmy mu

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Historię 4-letniego Błażeja Malczuka z Bratiana opisywaliśmy kilka lat temu, jednak warto ją przypomnieć, bowiem malec wciąż potrzebuje wsparcia – przede wszystkim finansowego. By chłopiec lepiej słyszał, trzeba mu wszczepić implant, a będzie to możliwe dzięki intensywnej oraz kosztownej rehabilitacji mowy.
Błażej urodził się 1 lipca 2012 roku w nowomiejskim szpitalu. Dostał 10 punktów w skali Apgar. 20 lipca mamę malucha zaczęła niepokoić wysoka temperatura synka.
- Doktor stwierdził, że mały ma kolkę niemowlęcą. Trochę się zdziwiłam, bo temperatura jak na kolkę była chyba za wysoka... Doktor odesłał nas do domu z zaleceniami lekarskimi. Na drugi dzień Błażej trafił do szpitala w Iławie. Tamtejsza pani doktor była przerażona, oceniła stan synka na krytyczny – opisuje sytuację sprzed kilku lat pani Kamila, mama chłopca.

Słuch się pogarsza
Maluch przeżył dzięki szybkiej reakcji personelu szpitala w Iławie. Okazało się, że miał sepsę. Przewieziono go do Olsztyna, gdzie stwierdzono u niego ropne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Choroba ta zostawiła u Błażeja głęboki niedosłuch. Olsztyńscy lekarze orzekli, że chłopiec musi mieć wszczepiony implant ślimakowy. Kolejna diagnoza była bardziej pozytywna – wystarczą aparaty słuchowe. Niestety po kilkunastu miesiącach słuch Błażeja znowu się pogorszył. Trzeba było zainwestować w implant.

Polub profil
- Teraz staramy się i walczymy o drugi implant. Lekarze mówią, że trzeba go wszczepić jak najszybciej. Dlatego bardzo prosimy o pomoc. Musimy skupić się na intensywnej rehabilitacji mowy, inaczej nie będzie można założyć implantu. Nawet polubienie profilu „Błażejkowe życie z niedosłuchem” nas ratuje. Dzięki temu dowiaduje się o nas coraz więcej osób... - mówi pani Kamila.


Wszelkie informacje o chłopcu, jego chorobie, a przede wszystkim sposobie pomocy można znaleźć na wspomnianym wcześniej profilu na Facebooku — tutaj. Dołączamy zatem do gorącej prośby mamy 4-latka – pomóżmy.

Katarzyna Ochocka

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. asd #2057811 | 217.99.*.* 2 wrz 2016 15:52

    Coż nowomiejski szpital nie pierwszy raz wykazał sie fachową ekipą. Co prawda to prawda, ale Iławski szpital to bez porównania niebo,a ziemia dla nowomiejskiego

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5