Kościelne organy zabrzmiały na dożynkach w Gwiździnach

2016-08-31 11:00:00(ost. akt: 2016-08-30 14:49:34)
Po dwudziestu latach znów zabrzmiały kościelne organy w Gwiździnach

Po dwudziestu latach znów zabrzmiały kościelne organy w Gwiździnach

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W ubiegłą niedzielę w Gwiździnach odbyło się Parafialne Święto Plonów. Uroczystość poprzedziła wspólna praca wielu parafian, udekorowano plac przy kościele, przygotowano stoiska. O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza Dziękczynna za uzyskane plony.
Najpierw uroczyście wniesiono wieniec dożynkowy, chleb i owoce, które przyjął i pobłogosławił ks. proboszcz Józef Cierkowski. W imieniu rolników głos zabrała Wiesława Sargalska, dziękując Bogu za opiekę i błogosławieństwo oraz zwróciła się z prośbą o to, by nie zabrakło dla nikogo chleba. W uroczystości oprócz parafian udział wzięli, starosta nowomiejski Andrzej Ochlak z żoną oraz wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski. Po Mszy Św. ks. proboszcz poświęcił po renowacji organy, które nie były czynne ponad dwadzieścia lat. Podziękował za pomoc przy ich naprawie parafianom. Delegacja rady parafialnej również podziękowała swojemu pasterzowi, ponieważ to on przez rok pracował odnawiając i naprawiając instrument.

Głos zabrał starosta Andrzej Ochlak, który wspomniał czasy kiedy organy uświetniały każde nabożeństwo w gwiździńskim kościele oraz organistę ś.p. Alfonsa Chełkowskiego, a obecnej na uroczystości żonie Janinie Chełkowskiej wręczył kwiaty, natomiast proboszczowi podziękował za ich renowację. Wyróżnił statuetkami starostów dożynek: Janinę Falkowską i Stanisława Szablewskiego. Potem nastąpił moment wyczekiwany przez wszystkich – koncert organowy w wykonaniu Katarzyny Elżbiety Olszewskiej i tenora ks. Wojciecha Wierzbickiego. Wielu ze wzruszeniem i łezką w oku słuchało pięknego wykonania utworów klasycznych. Mieszkańcy podziękowali muzykom gromkimi brawami i koszem wypełnionym przetworami wiejskimi.

Później ks. proboszcz zaprosił wszystkich zgromadzonych na plac przy kościele na dalsze świętowanie. Przygotowana była grochówka, grill, ciasto, napoje. Swoje stoisko miało również Koło Łowieckie „Szarak” z Nowego Miasta Lubawskiego. Wszyscy wspólnie zjedli obiad w rodzinnej atmosferze przy bogato zastawionym stole. Nie zabrakło też wspólnych tańców przy muzyce wykonywanej przez Tomasza Kołodziejskiego. Nie pobierano żadnych opłat, były wystawione skarbonki na dobrowolne ofiary, na remont dachu kościoła. Wielu parafian włączyło się w przygotowanie i podawanie jedzenia, za co ks. proboszcz bardzo serdecznie podziękował.
Organizatorzy






Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5