Kolejne bratiańskie MTB przeszło do historii

2016-06-23 12:18:28(ost. akt: 2016-06-23 12:46:36)
Zawodnicy przemierzali tlicki las

Zawodnicy przemierzali tlicki las

Autor zdjęcia: Patryk Maciejewski

W sobotę, 18 czerwca, w Bratianie wystartował coroczny wyścig kolarski "MTB u Brata Jana”. Kolarze amatorzy jak zwykle nie zawiedli. Na starcie stanęło 82. zawodników, którzy ścigali się po trasie wiodącej po traktach i duktach tylickiego lasu.
32. zawodników postanowiło pokonać dystans hobby (13 km - 1 okrążenie), a 50. zmierzyło się z dystansem mega (52 km - 4 okrążenia).

Bardzo nam miło, że z roku na rok w naszym MTB u Brata Jana startuje coraz więcej miłośników dwóch kółek z pobliskich terenów. Nie zabrakło zatem zawodników np. z Lubawy, Iławy, Brodnicy, Bratiana, Nowego Miasta Lubawskiego. W wyścigu startowali również kolarze z bardziej odległych miejscowości: Bydgoszczy, Olsztyna, Torunia, czy Rypina.

Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z naszym terem, dla innych wręcz przeciwnie – odwiedzają Bratian co roku. Cieszymy się, że aż tyle osób pała miłością do sportu i że po prostu chciało im się „na sportowo” spędzić sobotni dzień.

Łatwo nie było! Atrakcyjna trasa wyścigu w całości biegła ścieżkami leśnymi lasu tylickiego i bogata była w niespodzianki, np. ciężkie podjazdy, kałuże, błoto itd. Tym bardziej, że dzień wcześniej przeszła przez nasz region potężna nawałnica, która trochę narozrabiała!!! Organizatorzy od wczesnych godzin rannych usuwali powalone drzewa z trasy, po to, aby wyścig mógł się odbyć, a jego przebieg był bezpieczny.

O godz. 12.30 wszyscy zawodnicy pojawili się na odprawie przed szkołą. Zebranych powitał p. Michał Wróblewski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie, który reprezentował w tym dniu włodarza gminy oraz p. Piotr Patalon, główny organizator wyścigu MTB u Brata Jana.

Panowie życzyli wszystkim wspaniałych rowerowych przygód i bezpiecznego dotarcia do mety.

Każdy zawodnik po ukończeniu swojego dystansu i przejechaniu mety otrzymywał MEDAL DLA WYTRWAŁYCH!!! Bo pokonać bratiańską trasę to wielki wysiłek!!!!

O godz. 17.00 wszyscy spotkali się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich na uroczystym podsumowaniu MTB u Brata Jana 2016. Dekoracji zawodników dokonali p. Ewa Przybylska - dyrektor Zespołu Szkół i p. Piotr Patalon.

Miłym akcentem był moment wręczania statuetek dla najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najmłodszym zawodnikiem okazał się Michał Rzepniewski z Kurzętnika (rocznik 2006), zaś najstarszym był doskonale nam znany z poprzednich edycji p. Alojzy Zieliński z Bielic (rocznik 1942).

Zatem kolejne MTB u Brata Jana przeszło do historii!!! Zapraszamy gorąco w przyszłym roku!

Dorota Lipska

Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5