VI Rocznica Posadzenia Dębu Pamięci w Gwiździnach

2016-04-20 19:52:33(ost. akt: 2016-04-20 19:54:17)
Podczas spotkania przy Dębie Pamięci

Podczas spotkania przy Dębie Pamięci

Autor zdjęcia: Henryk Zagórski

12 kwietnia 2016 roku odbyły się w Gwiździnach uroczyste obchody VI rocznicy posadzenia Dębu Pamięci na skwerze w tej miejscowości.
Rośnie on tam od sześciu lat na cześć zamordowanego w Miednoje asp. Franciszka Chały, a także na cześć wszystkich ofiar sowieckiego mordu tamtego czasu i tych, którzy tragicznie zginęli w roku 2010 pod Smoleńskiem z parą prezydencką Lechem i Marią Kaczyńskimi na czele. Dąb z małej sadzonki stał się przez te lata młodym drzewem. Wraz z jego wzrostem utrwala się nasza pamięć o tragicznej przeszłości, bo jest ona niezbędna do budowania dobrej przyszłości naszego narodu. Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach pod przewodnictwem sztandaru udała się na skwer. Tam uczestnicy uroczystości otoczyli kręgiem Dąb Pamięci. Stanęli wśród nich państwo Grażyna i Janusz Browalscy (wnuczka asp. Franciszka Chały i jej mąż), ks. Józef Cierkowski - proboszcz gwiździńskiej parafii oraz Anna Lenckowska - Kierownik Referatu Oświaty w Gminie Nowe Miasto Lubawskie. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska przypomniała okoliczności posadzenia Dębu przed sześcioma laty. Ksiądz Józef, który pierwszy raz uczestniczył w rocznicowych obchodach, poprowadził modlitwę w intencji wszystkich upamiętnionych przez to szczególne drzewo. Uczniowie gwiździńskiej szkoły uczcili znanych  i bezimiennych bohaterów związanych z rocznicą, poetyckim montażem słowno - muzycznym. Była też chwila ciszy, złożenie kwiatów i zapalone przy Dębie znicze pamięci. Rocznicowe obchody przygotowali nauczyciele: Maria Przeradzka i Henryk Zagórski.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5