Powiatowy Turniej dla klas I – III „Jestem sprawny na 6”

2016-03-17 15:53:21(ost. akt: 2016-03-17 15:59:59)
Podczas turnieju w Gwiździnach

Podczas turnieju w Gwiździnach

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dnia 10 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach pojawiło się 88 małych sportowców z 11 szkół powiatu nowomiejskiego.
Przyjechali oni ze swymi opiekunami, aby wziąć udział w Powiatowym Turnieju dla klas I - III pod nazwą: "Jestem sprawny na 6".

Po rozlosowaniu kolejności startów i wylosowaniu sześciu konkurencji turnieju, nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów. Wszystkich serdecznie powitała Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska, a zawody otworzył przewodniczący Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Wacław Wasiela. Na turniej przybyli też inni znakomici goście, związani z historią gwiździńskiej szkoły: Starosta Nowomiejski Andrzeja Ochlak, który jest absolwentem gwiździńskiej placówki oświatowej i jej były dyrektor Romuald Koszewski obecnie wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Obecni też byli: współorganizator turnieju wiceprzewodniczący W - M SZS Mirosław Urbanowski, kierownik referatu oświaty nowomiejskiej gminy Anna Lenckowska oraz Dyrektor szkoły z Nowego Grodziczna Urszula Ewertowska.

Miłym dla społeczności szkolnej aktem było złożenie przez gości kwiatów przy tablicy upamiętniającej patrona szkoły ks. Kazimierza Wróblewskiego - kapłana, sportowca i wychowawcy młodzieży. Zawody były też okazją do podziękowania za sportową działalność obchodzącemu 55 urodziny, kolejnemu absolwentowi szkoły w Gwiździnach, Zdzisławowi Lewalskiemu, który obecnie przewodniczy Podkolegium Sędziów Lekkoatletyki w Nowym Mieście Lubawskim.

Sportowe zmagania poprzedził krótki występ wokalny uczennicy Agaty Leśniewskiej oraz grupowe wykonanie Pieśni Patrona. Reprezentacje szkół powiatu rywalizowali w sześciu konkurencjach sprawnościowych. Sędziowie turnieju mierzyli czas, który decydował o uzyskanych punktach i o zajętym miejscu. Wszystkie starty budziły dużo emocji, a wyniki były bardzo wyrównane. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Tylic przed reprezentacją szkoły z Radomna. Na trzecim miejscu znalazły się dwie drużyny: Jamielnik i Skarlin. Turniej prowadził nauczyciel Henryk Zagórski.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5