Matematyczne Mikołajkowe Zmagania z Matematyką dla klas I-III

2015-12-19 11:15:21(ost. akt: 2015-12-19 11:19:58)
Uczestnicy konkursu z opiekunami, organizatorzy i goście spotkania

Uczestnicy konkursu z opiekunami, organizatorzy i goście spotkania

Autor zdjęcia: Henryk Zagórski

W Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się XVI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III z gminy Nowe Miasto Lubawskie.
Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych. Najlepsi matematycy z klas najmłodszych ze szkół podstawowych w naszej gminie przybyli do nas wraz z opiekunami, aby zmierzyć się z zadaniami matematycznymi. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne na poziomie klas – pierwszej, drugiej i trzeciej. Każdy uczestnik miał godzinę na rozwiązanie zadań. Po wysiłku umysłowym uczniów do pracy przystąpiła komisja, która spośród uczestników wyłoniła indywidualnych zwycięzców. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe.

I miejsce
Klasa I – Bojarski Miłosz - S.P. Radomno
Klasa II – Rutkowska Zofia- S.P. Skarlin
Klasa III– Bednarczyk Emil- S.P. Gwiździny

II miejsce
Klasa I - Piątek Marta- S.P. Bratian
Klasa II - Groszkowska Martyna- S.P.Gwiździny
Klasa III –Jobs Igor - S.P.Bratian

III miejsce
Klasa I - Bednarczyk Rozalia- S.P.Gwiździny
Klasa II – Marszelewski Piotr- S.S.P. Tylice
Klasa III –Grzywacz Marta - S.P.Skarlin

Oprócz miejsc indywidualnych wyłoniono zwycięzców zespołowych. Najlepiej spisali się mali matematycy z naszej szkoły, którzy zajęli I miejsce i zdobyli puchar ufundowany przez pana wójta Tomasza Waruszewskiego. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Skarlina , a trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze szkoły w Bratianie. Gratulujemy wygranym i ich opiekunom!


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5