Szkolna brać u Działyńskich dzieliła się życzliwością

2015-12-04 13:44:41(ost. akt: 2015-12-04 13:47:09)
Uśmiechnięci uczniowie

Uśmiechnięci uczniowie

Autor zdjęcia: Dorota Lipska

W tym roku po raz kolejny Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie przyłączył się do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
Uśmiech, miłe słowo, pomocny gest i świat od razu staje się piękniejszy! Tak niewiele trzeba, aby znaleźć się wśród życzliwych.

W poniedziałek 23 listopada namawialiśmy do tego gorąco!!! W dobrych nastrojach z samego rana spotkaliśmy się razem na szkolnym apelu, wysłuchaliśmy historii tego święta, obejrzeliśmy materiał filmowy pokazujący, jak czasami naprawdę niewiele trzeba, aby znaleźć się w gronie osób życzliwych.

Podczas piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie” złapaliśmy się wszyscy za ręce i stworzyliśmy Szkolny Łańcuch Życzliwości. Ponadto klasy przygotowały listki z pozdrowieniami lub życzeniami, które zostały zawieszone na Drzewku Życzliwości znajdującym się w wejściu głównym szkoły.

Wszyscy w tym dniu - uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły - byli ubrani na żółto lub posiadali element garderoby w tym kolorze, ponieważ żółty to kolor radości i optymizmu.

Człowiek życzliwy to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Żeby być człowiekiem życzliwym wystarczy dzielić się z innymi ludźmi uśmiechem i dobrymi słowami. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu!!!

Jak powiedział nasz uczeń – Nikodem Bukowski z klasy II a SP – życzliwym trzeba być do końca życia! Zgadzamy się z nim całkowicie!

ZS im. Rodu Działyńskich, BratianCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rita #1873840 | 83.9.*.* 4 gru 2015 20:30

    Ale laurka ! A na co dzień....!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5