Obchody Święta Drzewa w szkole w Gwiździnach

2015-10-20 15:51:22(ost. akt: 2015-10-23 22:21:12)
Przy szkole uczniowie zasadzili brzozę

Przy szkole uczniowie zasadzili brzozę

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Drzewa (obchodzonego w Polsce 10 października) z udziałem zaproszonego gościa – Izabeli Redman-Zalewskiej, pracownika Welskiego Parku Krajobrazowego.
W ramach tegorocznych obchodów podczas apelu społeczność szkolna obejrzała występ przedstawienia pt.” Drzewo twoim przyjacielem” w wykonaniu uczniów klasy czwartej.

Następnym punktem programu obchodów były zajęcia dla uczniów klas 1-3 i 4-6, które poprowadziła pani Izabela. Zajęcia miały formę warsztatów, na których uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą rozpoznawania gatunków drzew, następnie pracowali w grupach. Każda grupa miała do dyspozycji zasuszone liście drzew, które po odbiciu na kartce należało przyporządkować do właściwego drzewa. Wszyscy uczniowie wywiązali się z zadania bardzo dobrze.

Momentem, na który czekali wszyscy uczniowie było posadzenie drzewka – brzozy szczepionej na pniu. Drzewko zastało zakupione ze środków ze sprzedaży nakrętek plastikowych oraz makulatury. Wszyscy uczestnicy wraz z panią Izabelą udali się przed szkołę, gdzie w przygotowane miejsce uroczyście posadziliśmy młodą brzozę. Całą imprezę koordynowała Anna Falkowska.

Organizując ten apel przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu ogłoszonego przez ekologiczny Klub Gaja w 13 edycji Święta Drzewa. Program objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Środowiska  – zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu – sadzenia i ochrony drzew.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5