Gminna gra terenowa „Z przyrodą za pan brat”

2015-06-07 12:28:13(ost. akt: 2015-06-07 12:31:15)
Jedna z drużyn na leśnym szlaku

Jedna z drużyn na leśnym szlaku

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie zaprosił czteroosobowe drużyny wraz z opiekunem, ze szkół podstawowych z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie do wzięcia udziału w Gminnej Grze terenowej „Z przyrodą za pan brat ”.
Imprezę otworzyła Pani Dyrektor Ewa Przybylska. Następnie przekazała głos koordynatorkom gry terenowej Dorocie Oczkowskiej i Grażynie Zagórskiej , które zapoznały uczestników z jej zasadami. Przedsięwzięcie miało na celu ukazanie dzieciom walorów przyrodniczych najbliższej okolicy oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody.

Uczestnicy, podzieleni zostali drogą losowania na 6 grup, otrzymali mapę Bratiana oraz koperty z ciekawymi zadaniami przyrodniczo – ekologicznymi takimi jak np. rozpoznawanie głazów, kierunków geograficznych, roślin i ziół, wykonanie roweru z drewnianych elementów. Uczestnicy rywalizowali też w konkurencjach ruchowych: z chustą animacyjną, w strzelaniu z łuku, w biegu w wieloosobowych nartach. Gra zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami, przy którym odbył się pokaz walk rycerskich. Na koniec rozdano upominki dla najlepszych, dla wszystkich uczestniczących w grze szkół oraz nagrody indywidualne.

W organizacji imprezy pomagali nauczyciele, rada rodziców oraz uczniowie. Sponsorami nagród było Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie oaz Gmina Nowe Miasto Lubawskie.
Gminna Gra Terenowa była dla wszystkich okazją do integracji poprzez wspólne działanie. Dzięki zabawie w terenie uczestnicy w nietypowy sposób utrwalili wiadomości z przyrody, jednocześnie świetnie się bawiąc.


Grażyna Zagórska ZS Bratian

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5