Spotkanie z Miłośnikami Rodu Działyńskich

2015-05-20 14:28:29(ost. akt: 2015-05-20 14:38:38)
Zadowolona delegacja z Bratiana w Kórniku

Zadowolona delegacja z Bratiana w Kórniku

Autor zdjęcia: Dorota Lipska

Delegacja z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie 14 i 15 maja gościła w Szkole Podstawowej nr 1 w Kórniku.
Zaproszenie do Kórnika otrzymaliśmy kilka tygodni temu, okazało się, że jedna ze szkół przygotowuje uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Tytusowi Działyńskiemu – patronowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku. Uroczystość ta stała się powodem spotkania przedstawicieli szkół noszących imię Działyńskich. Tu należy przypomnieć, że w Polsce są tylko cztery takie szkoły: trzy położone w okolicach Poznania i nasza.

W spotkaniu tym uczestniczyły uczennice klasy VI: Estera Orzechowska, Amanda Ziółkowska i Amelka Mioskowska oraz pani dyrektor Ewa Przybylska, panie Dorota Lipska i Joanna Mierzyńska.

Organizatorzy spotkania przygotowali wiele atrakcji, byliśmy gośćmi na zamku, tam oglądaliśmy zbiory biblioteczne, szukaliśmy Białej Damy. Poznawaliśmy historię miasta, która nierozłącznie wiąże się z członkami rodu Działyńskich. Wieczorem odpoczywaliśmy w centrum rekreacyjnym OAZA, mieszczącym się niedaleko szkoły. Pobyt w Kórniku upłynął nam w miłej atmosferze, dzięki pracownikom szkoły, którzy przyjęli nas po królewsku.

Spotkanie z miłośnikami Rodu Działyńskich zainspirowało nas do zorganizowania spotkania na Warmii i Mazurach. Być może już w niedalekiej przyszłości…


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewelina N-B #1738449 | 77.87.*.* 20 maj 2015 19:09

    Pani Dyrektor Ewa Przybylska - mój autorytet. Wspaniały pracodawca - wymagający, a jednocześnie empatyczny i wielkiego serca człowiek.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5