Trudne sytuacje i zachowania w klasie

2015-03-26 22:13:06(ost. akt: 2015-03-26 22:49:51)
Spotkanie dla nauczycieli w Jamielniku

Spotkanie dla nauczycieli w Jamielniku

Autor zdjęcia: Liliana Lisakowska

W Zespole Szkół w Jamielniku odbyło się II Lokalne Spotkanie Nauczycieli Języka Angielskiego w ramach programu English Teaching Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego tematem przewodnim były „Trudne sytuacje i zachowania w klasie”.
Gościem specjalnym spotkania i zarazem prowadzącym warsztaty był dr hab. Jacek Pyżalski, prof. na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor licznych publikacji, trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w zakresie edukacji medialnej.

Zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem, bowiem na spotkanie przybyło 110 nauczycieli z Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy, Lubawy i okolic. Uczestnicy w trakcie zajęć poznali wiele metod radzenia sobie z trudnymi zachowaniami, m.in. metodę słoja z makaronem, schodów, paradoksalną, uprzedzenia zachowania, mini gestów, czy list na ławce.

Warto dodać, że pierwsze spotkanie anglistów odbyło się w styczniu i dotyczyło wykorzystania technologii w edukacji. W planach organizatorów jest już kolejne, które odbędzie się 16 maja, a gościem specjalnym będzie Jolanta Okuniewska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z Olsztyna, laureatka wielu konkursów międzynarodowych i ekspertka w zakresie wykorzystania tabletów w szkole.

Oprócz pracy z tabletami majowe spotkanie poświęcone będzie także pracy pakietem Google Apps dla Szkół, które poprowadzi ambasador programu English Teaching — Łukasz Rumiński. Uczestnicy skupią się przede wszystkim na pracy z aplikacją Google Classroom.

Chętnych do udziału serdecznie zapraszają organizatorzy.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5