Szkolna uroczystość u Działyńskich

2015-03-21 13:33:13(ost. akt: 2015-03-21 13:46:12)
Gości przywitała Ewa Przybylska, dyrektorka Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Gości przywitała Ewa Przybylska, dyrektorka Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie świętowano 10 rocznicę otwarcia i nadania imienia placówce. Akademia stała się chwilą wspomnień i prezentacja dorobku szkoły na brzegiem Welu.
Inicjatywa rozbudowy bratiańskiej szkoły miała swój początek pod koniec listopada 1995 roku, kiedy to podczas zebrania wiejskiego powołano do życia Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły. Główny budynek szkoły liczył prawie 100 lat i wymagał gruntownego remontu. Wszystkie pomieszczenia miały ogrzewanie piecowe. W budynku szkoły nie było też toalet, mieściły się one poza głównym budynkiem.

Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły w Bratianie za główny cel postawił sobie zbieranie funduszy poprzez różne formy działalności na projekt rozbudowy szkoły. Należało też przekonać władze gminy o konieczności podjęcia działań prowadzących do podjęcia wyzwania o nowej inwestycji oświatowej.
Jednak najważniejszym a jednocześnie najtrudniejszym zadaniem jakie postawili sobie członkowie komitetu była organizacja festynu dla środowiska wsi i i okolicznych miejscowości. W rezultacie ogromnego zaangażowania organizatorów zainteresowanie imprezą przerosło oczekiwania organizatorów. Wszyscy bardzo wysoko ocenili inicjatywę i właśnie dzięki festynom dostrzeżono wielkie zaangażowanie członków SKRSz i mieszkańców w sprawy szkoły.

Dziś, kiedy po 10 latach od momentu przekazania budynku zebraliśmy się wszyscy w naszej przestronnej szkole, chyba nie musimy zadawać sobie pytania „Czy było warto?” Nikt chyba nie ma wątpliwości, było warto. Nie byłoby naszej szkoły gdyby nie odwaga i determinacja władz naszej gminy na czele z panem wójtem — Romanem Trąpczyńskim, który postawił sobie za cel poprawę warunków nauki dzieci całej nowomiejskiej gminy i szkoła po szkole stawały się coraz piękniejsze. Dzielnie mu sekundowała najpierw pani Renata Śliżewska, a później pani Krystyna Danielewska. Jeszcze raz dziękujemy za życzliwość, odwagę i wielki organizacyjny trud. Dziś spoglądamy na naszą szkołę i jesteśmy dumni, że możemy tu pracować, uczyć się, czerpać wzorce. Wiele otrzymaliśmy, ale i staramy się jak najwięcej z siebie dawać. Jaka jest dzisiejsza szkoła w Bratianie? Mamy wiele powodów do dumy — mówiła podczas jubileuszowego spotkania Ewa Przybylska, dyrektorka zespołu szkół.

A dumą bratiańskiej szkoły jest niewątpliwie baza — pełnowymiarowa sala gimnastyczna ze ścianką wspinaczkową i dobrą akustyką, świetlica popularnie nazywaną kawiarenką, biblioteka z czytelnią , nowoczesnymi komputerami, kuchnia i stołówka. Dwa lata temu szkoła przeszła remont ogrzewania z elektrycznego na pompy ciepła, no i patron Ród Działyńskich, którym placówka szczyci się również od 10 lat.
Praca, wysiłek i wielki trud przynoszą efekty — dodała dyrektorka szkoły.

Podczas imprezy jubileuszowej (która początek miała w bratiańskim kościele parafialnym) swoje artystyczne umiejętności pokazali uczniowie, lecz największy aplauz otrzymali najmłodsi za „słodko” zatańczonego poloneza. Głos zabierali goście, a wśród nich Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto oraz wójt senior — Roman Trąpczyński.
Na koniec cała społeczność uczniowska poczęstowana została ciastkami, natomiast oficjalni goście zostali zaproszeni na jubileuszowy tort.
Trzeba wspomnieć, że chwilą milczenia uczczono pamięć zmarłej kilka dni temu — Krystyny Danielewskiej, byłej dyrektorki Gminnego Zespołu Oświaty w Mszanowie.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:
">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5