Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

ONI NIE MYJĄ SIĘ I ŚMIERDZĄ

w ten sposób zwłaszcza w okresie gdy są duże mrozy, pod pozorem ratowania życia bezdomnym, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast używając policjantów, strażników miejskich i urzędników mopsów i gopsów ,,czyszczą swój teren z meneli i lumpów”. a publicznie w mediach wypowiadają się przeciwko wykluczeniu społecznemu.

w rozmowie telefonicznej powiedziałeś, że bezdomny jurek, który od wielu lat mieszka w drewnianym domku kempingowym na działce nie myje się i śmierdzi. bezdomny jurek nie myje się bo nie ma gdzie umyć się. przecież w drewnianym domku kempingowym nie ma łazienki.

a do łaźni w mopsie bezdomny jurek nie pójdzie tak jak nie chodzi do mopsu po zasiłek, ponieważ boi się, że jak tam pójdzie, to policjanci, strażnicy miejscy i urzędnicy mopsu użyją wobec niego przemocy i siłą bez jego zgody i wbrew jego woli wywiozą go do schroniska dla bezdomnych ( do getta dla bezdomnych, do obozu koncentracyjnego dla bezdomnych ) w marwałdzie ( w powiecie ostródzkim ), czyli bardzo daleko od mrągowa.

co zatem zmieni się w wyniku takich działań policjantów, strażników miejskich i urzędników mopsu lub gopsu? bezdomny jest nadal bezdomny ale z dala od swojej rodzimej miejscowości gdzieś na zadupiu. co dalej dzieje się tam z bezdomnymi? umierają tam.

w ten sposób zwłaszcza w okresie gdy są duże mrozy, pod pozorem ratowania życia bezdomnym, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast używając policjantów, strażników miejskich i urzędników mopsów i gopsów ,,czyszczą swój teren z meneli i lumpów”. a publicznie w mediach wypowiadają się przeciwko wykluczeniu społecznemu.

w ośrodku dla bezdomnych w marwałdzie bezdomny jurek będzie dla wszystkich osobą obcą. tam bezdomny jurek nie będzie miał znajomych. przecież bezdomny jurek ma znajomych tylko w mrągowie. zatem bezdomny jurek boi się samotności w innej miejscowości. dlatego bezdomny jurek nie chodzi do mopsu i nie prosi o pomoc socjalną. a nawet ukrywa się przed urzędnikami i mundurowymi.

a pracownicy mopsu nie mogą zaproponować bezdomnemu jurkowi zamieszkania w mieszkaniu komunalnym z łazienką, gdyż oni nie mają takich uprawnień. oni zajmują się tylko pomocą socjalną a nie przydziałem mieszkań komunalnych. działania urzędników mopsu zmierzające do przyznania bezdomnemu jurkowi przydziału mieszkania komunalnego byłyby sprzeczne z ,,polityką mieszkaniową” prowadzoną przez siemieńcową ( burmistrz mrągowa, katoliczka, podobno była polityk sojuszu lewicy demokratycznej ). zatem żaden urzędnik mopsu nie będzie narażał się pani burmistrz.

gdyby bezdomny jurek otrzymał od siemieńcowej ( burmistrza mrągowa, katoliczki, podobno byłej polityk sojuszu lewicy demokratycznej ) propozycję zamieszkania w mieszkaniu komunalnym z łazienką w mrągowie, to wtedy bezdomny jurek wiedziałby, że nikt nie chce pozbyć się go z miasta. wtedy już nie bezdomny jurek poszedłby do mopsu po zasiłek socjalny i po dodatek mieszkaniowy aby opłacić co trzeba za mieszkanie. wtedy już nie bezdomny jurek miałby gdzie i za co umyć się, wykąpać się i uprać śmierdzące ubrania.

ale siemieńcowa ( burmistrz mrągowa, katoliczka, podobno była polityk sojuszu lewicy demokratycznej ) nie chce zaproponować bezdomnemu jurkowi zamieszkania w mieszkaniu komunalnym z łazienką w mrągowie, ponieważ siemieńcowa mieszkania komunalne woli sprzedawać ludziom bogatym. a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć na wkład własny gminy na sfinansowanie inwestycji gminnej z dofinansowaniem unii europejskiej. wtedy siemieńcowa ( burmistrz mrągowa, katoliczka, podobno była polityk sojuszu lewicy demokratycznej ) osiąga sukces polityczny.

również, im mniej pieniędzy siemieńcowa ( burmistrz mrągowa, katoliczka, podobno była polityk sojuszu lewicy demokratycznej ) wyda na pomoc socjalna w gminie, tym więcej pieniędzy będzie miała na wkład własny gminy na sfinansowanie inwestycji gminnej z dofinansowaniem unii europejskiej.

zatem im większa bieda i ubóstwo w gminie, tym więcej inwestycji publicznych wykonanych w gminie z dofinansowaniem unii europejskiej. taka jest cena inwestycji w gminie z dofinansowaniem unii europejskiej i taka jest cena sukcesu politycznego wójta, burmistrza i prezydenta miasta.

a w okresie mrozów dziennikarze w mediach podpowiadają polakom i polkom – powiadom policjanta, strażnika miejskiego lub pracownika socjalnego o bezdomnym. zamiast polkom i polakom wskazać inną ścieżkę postępowania – zrób coś, aby bezdomny otrzymał przydział mieszkania komunalnego i zakończył swoją bezdomność.

w ten sposób dziennikarze powtarzają schematy myślowe korzystne dla polityków a niekorzystne dla bezdomnych i przyczyniają się do ,,czyszczenia przez polityków swojego teren z meneli i lumpów”. a publicznie w mediach dziennikarze wypowiadają się przeciwko wykluczeniu społecznemu.

myślę i czuję, a więc istnieję.

radek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: zenon ryszard kakowski
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5