Mrągowo będzie miało nowy stadion. Kibice i młodzi zawodnicy dziękują

2023-10-13 22:40:59(ost. akt: 2023-10-13 23:22:22)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Niedawno pisaliśmy o dotacji na modernizację stadionu w Mrągowie. Teraz kibice i młodzi zawodnicy Mrągowii podziękowali osobie, która wsparła tę inicjatywę.
7 października Olga Semeniuk-Patkowska przekazała informacje o przyznaniu 6 mln złotych dofinansowania na remont stadionu w Mrągowie. 13 października kibice, młodzi zawodnicy Mrągowii Mrągowo i ich rodzice podziękowali pani minister za wsparcie. Przypomnijmy, że zaledwie dwa tygodnie wcześniej pani minister spotkała się z władzami miasta i klubu Mrągowie Mrągowo. Tyle czasu wystarczyło na konkretne efekty.

Prezes klubu Mrągowia Mrągowo Jan Łuński nie kryje radości i podkreśla, że nowy stadion poprawi warunki meczowe i treningowe. - Nasz klub w ostatnich latach odniósł znaczące sukcesy. Mamy obecnie dużo młodzieży, około 155 osób oraz grupę seniorską – dodał podczas piątkowej uroczystości.

Kibice i zawodnicy wyrazili wdzięczność pani minister m.in. na banerach. Nie ukrywali jej również w kuluarowych rozmowach. - Bardzo się cieszę z tego remontu. Prośbę jeszcze mam taką, żeby na zimę było jakieś zadaszenie - zwrócił się z apelem do Olgi Semeniuk-Patkowskiej jeden z graczy młodzieżowych drużyn Mrągowii. - Wspólnie z zarządem spróbujemy coś w tej kwestii zaradzić - odpowiedziała mu wiceminister technologii i rozwoju.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu Mrągowo doczeka się nowego stadionu. Nasz syn ma 21 lat i zaczynał tutaj, na tym boisku. Od tamtej pory widzimy, że wszystko wciąż wygląda tak samo. Cieszymy się więc, że taka inwestycja zostanie przeprowadzona. Teraz trenuje nasz wnuk i chociaż on się doczeka nowego stadionu - cieszą się rodzice-kibice.

Na murawie Mrągowii żonę wspierał Piotr Patkowski, wiceminister finansów. - Warto inwestować w infrastrukturę sportową. Patrząc na skład reprezentacji Polski, to zdecydowana większość piłkarzy wcale nie pochodzi z większych miast, tylko z miejscowości średnich i mniejszych. Tutaj właśnie rozwija się przyszła kadra Polski, więc tym bardziej warto inwestować w infrastrukturę, żeby młodym piłkarzom jak najlepiej się pracowało i rozwijało talent.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5