Mrągowscy policjanci podsumowali wakacje

2023-09-20 12:00:00(ost. akt: 2023-09-20 15:21:59)

Autor zdjęcia: arch. Policja

W okresie od 01 lipca do 31 sierpnia policjanci w całym powiecie mrągowskim interweniowali ponad 2200 razy. Odnotowano w tym czasie 11 wypadków drogowych w których zginęły 4 osoby. Policjanci skontrolowali ponad 2300 kierujących pojazdami. Pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości ujawnili 16 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić w stanie nietrzeźwości.
Wakacje stały się już wspomnieniem, dlatego warto jest podsumować policyjne działania. Funkcjonariusze, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, kontrolując prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, a także sprawdzając stan techniczny samochodów. W okresie wakacyjnych miesięcy policjanci powiatu mrągowskiego skontrolowali łącznie ponad 2300 kierujących pojazdami, w tym: 32 rowerzystów oraz 134 motocyklistów i motorowerzystów. W czasie tegorocznych wakacji na drogach powiatu mrągowskiego miało miejsce 11 wypadków drogowych w których zginęły 4 osoby. Skontrolowano trzeźwość ponad 2400 kierujących z czego 16 prowadziło pojazd w stanie nietrzeźwości.

Za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego na 954 uczestników ruchu drogowego policjanci nałożyli mandaty karne, wobec 83 zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie, a 461 uczestników ruchu drogowego pouczyli.

Funkcjonariusze pełnili służbę nie tylko na drogach ale też na wodach i terenach przywodnych. Oprócz codziennych służb prowadzili spotkania profilaktyczne z dziećmi jak i dorosłymi dotyczące bezpiecznego spędzania wakacji. Przypominali jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, wskazując na właściwe zachowania.

Od pierwszych służb, które pełnione były na wodach naszego powiatu, czyli od maja do końca sierpnia patrol wodny podjął ponad 140 interwencji na wodach i terenach przywodnych. Przeprowadził ponad 200 badań stanu trzeźwości z czego ujawniony został tylko 1 nietrzeźwy sternik łodzi motorowej.

Za nieprzestrzeganie przepisów Ustawy o Żegludze Śródlądowej nałożono 56 mandatów karnych, 66 osób pouczono, a w 6 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Bardzo dobrą informacją jest fakt, że na wodach powiatu mrągowskiego w okresie wakacji nie doszło do żadnego utonięcia.

Łącznie w czasie wakacji policjanci w całym powiecie mrągowskim podjęli ponad 2200 interwencji. Funkcjonariusze pełnili służbę w radiowozach, na motocyklach, quadach oraz łodziach. Dodatkowo w miejscowościach o największym nasileniu ruchu turystycznego służbę pełnił patrol olsztyńskiego Oddziału Prewencji Policji.

Oprócz codziennych służb mrągowscy policjanci zabezpieczali 16 zorganizowanych imprez sportowych, artystycznych i rozrywkowych, które odbywały się na naszym terenie w sezonie letnim. W trakcie ich trwania nie odnotowano żadnych niebezpiecznych wydarzeń.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5