Mrągowo zagra dla Jasia z Kętrzyna

2023-04-14 18:15:04(ost. akt: 2023-04-14 18:48:13)

Autor zdjęcia: archiwum rodziny

Mieszkańcy Mrągowa i okolic będą mogli ponowie włączyć się w walkę o życie 4-letniego Jasia Korshenricha z Kętrzyna. Akcja "Charytatywna niedziela - walczymy o Janka Superbohatera!" odbędzie się 16 kwietnia w Miasteczku Westernowym Mrongoville.
Start imprezy zaplanowano na godz. 11.00. Na scenie odbędą się prezentacje i koncerty m.in.:
- pokazy rycerskie w wykonaniu Bractwa Rycerskiego z Mrągowa
- Girl Power Team – Zumba
- grupy taneczne MDK Mrągowo
- Vito Bigi Boi – Kętrzyn
- Leofrea - Mrągowo
- licytacje

Występom towarzyszyć będą:
- pokazy policyjne – alko gogle, radiowóz policyjny
- pokazy strażackie PSP z Mrągowa
- crossfitowy tor przeszkód z Kaliniak Team i Julią Żelazek
- pokaz zabytkowych aut i motocykli
- sygnał dla Jasia z udziałem motocykli i pojazdów
- malowanie farbami w plenerze na streczu dla małych i dużych
- strzelnica
- wpis do księgi pamiątkowej dla Jasia
- kiermasz z udziałem KGW Zyndaki

Obrazek w tresci

To nie jest pierwsza akcja na rzecz chłopca w Mrągowie. 1 października ubiegłego roku w restauracji "Polonia" odbył się koncert, na którym zebrano 4314 zł. Wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Kętrzynie kwestowali również podczas Pikniku Country, zbierając ponad 4 tys. zł.

Chłopiec na początku maja 2022 roku trafił do szpitala w Olsztynie, gdzie zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór - neuroblastoma w IV stopniu zaawansowania. Złośliwiec zajął 70% organizmu malca. Dlatego czas grał ogromną rolę. Mały bohater się nie poddał, podobnie jak jego rodzice. Niestety skuteczne leczenie tego w naszym kraju jest praktycznie niemożliwe. Szansą było leczenie w klinice w Barcelonie. Koszt to ponad 2 miliony złotych. Praktycznie od początku ruszyło "pospolite ruszenie" ludzi o dobrych sercach. Dzięki temu udało się zebrać wymaganą kwotę. Chłopiec trafił do Hiszpanii. Sytuacja zaczęła się poprawiać, leczenie zaczęło przynosić oczekiwane skutki - nowotwór zniknął. Niestety w marcu rodzina przekazała złe wieści. Nastąpił nawrót choroby, a koszty leczenia wzrosły o kolejne 2 miliony...

Wsparcie jest więc dalej potrzebne. W grupie Licytacje dla Jasia na Facebooku wciąż trwają charytatywne aukcje. Pieniądze można wpłacać na siepomaga.pl - Walka Janka.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5