WARTO OBEJRZEĆ: "Bilet do raju"

2023-03-26 09:00:00(ost. akt: 2023-03-26 09:38:21)

Autor zdjęcia: archiwum BM Mrągowo

Lily (Kaitlyn Dever) wraz z przyjaciółką Wren (Billie Lourd) wyrusza na Bali aby odetchnąć po studiach prawniczych. Tam poznaje chłopaka imieniem Gede (Maxime Bouttier).
Jego rodzina od pokoleń hoduje wodorosty eksportowane także do Stanów Zjednoczonych. Młodzi prędko zakochują się w sobie i planują wspólną przyszłość na rajskiej wyspie w zgodzie z naturą i z dala od miejskiego zgiełku. Na wieść o planowanym ślubie, rodzice Lily, Georgia (Julia Roberts) i David (George Clooney) postanawiają przybyć na indonezyjską wyspę aby odwieść córkę od, ich zdaniem, najbardziej błędnej decyzji w życiu. Robiąc dobrą minę do złej gry, chcą uchronić córkę przed powtórzeniem ich błędu z młodości. Mają za sobą nieudane małżeństwo i wzajemnie się nie znoszą. Nie ma dla nich znaczenia to, czego pragnie dziewczyna, ani nawet to, że Gede jest wartościowym chłopakiem. Mają swoje oczekiwania wobec córki i chcą by porzuciła marzenia o ślubie.

"Bilet do raju" to film z gatunku komedii romantycznych, którego akcja rozgrywa się na rajskiej wyspie Bali. Dzięki wspaniałej grze doświadczonych aktorów dostajemy lekki, pełen humoru obraz dwójki ludzi, których kiedyś łączyło gorące uczucie a obecnie mają wspólny cel. Jak to w komediach romantycznych bywa, zakończenie jest przewidywalne. Między Georgią a Davidem, pomimo wzajemnych antagonizmów, widać chemię. Można zatem przypuszczać, że dawne kłótnie pójdą w zapomnienie a uczucie między nimi się nie wypaliło. "Bilet do raju" to wspaniała gra aktorska okraszona zabawnymi żartami w cudownej scenerii indonezyjskiej wyspy. Warto udać się wraz z bohaterami na zachwycającą wyspę Bali aby zrelaksować się podziwiając grę aktorską i naturalne piękno.

Film dostępny w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.

Agnieszka Piątkowska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5