Do mazurskiej Krutyni przyleciał pierwszy bocian

2023-03-01 15:30:08(ost. akt: 2023-03-01 16:02:35)

Autor zdjęcia: Mazurski Park Krajobrazowy

Do mazurskiej wsi Krutyń przyleciał pierwszy bocian. Od razu zabrał się za porządkowanie gniazda – poinformował Mazurski Park Krajobrazowy. Czy to oznacza, że nadeszła już prawdziwa wiosna?
We wtorek (28 lutego) po południu pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego, który ma siedzibę w Krutyni poinformowali, że pojawił się u nich pierwszy bocian. "

— Natychmiast wziął się za remont gniazda — dodali pracownicy parku i na dowód pokazali zdjęcia bociana na gnieździe uwitym na słupie elektrycznym.

Informacja przyrodników zelektryzowała internautów, którzy martwią się, co bocian będzie jadł. Na Mazurach w nocy było ponad 5 stopni mrozu, płytkie zbiorniki i małe rzeczki są pokryte lodem, na łąkach ziemia rozmięka tylko, gdy mocno świeci słońce.

— Bociany są drapieżnikami. Faktem jest, że nie jest to najkorzystniejszy okres dla nich, jeśli chodzi o ilość potencjalnej zdobyczy. Niemniej przy odrobinie szczęścia może liczyć m.in. na gryzonie, czy też małe ryby — uspokoili pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Bociany zwykle przylatują na Mazury w połowie marca. (PAP)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5