Przedszkolaki w policyjnej celi

2023-02-24 12:00:00(ost. akt: 2023-02-24 09:43:44)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Mrągowscy policjanci mieli ogromną przyjemność gościć najwdzięczniejszych gości - przedszkolaków z Przedszkola Nasze Pociechy.
Spotkania profilaktyczne z dziećmi to najlepsza okazja, aby zapoznać najmłodszych z pracą policjanta oraz omówić podstawowe zasady bezpieczeństwa. - Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się, że policjant jest osobą, której nie należy się bać i do której zawsze, w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc - mówi mł. asp. Paulina Karo, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Obrazek w tresci

Dzieci miały okazję zobaczyć stanowisko dowodzenia oficera dyżurnego, obejrzeć policyjną celę, zwiedzić gabinet I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie, obserwować jak wygląda praca policjantów kryminalnych oraz obejrzeć wyposażenie do służby policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego. Największą atrakcją był oczywiście radiowóz policyjny i możliwość włączenia sygnałów świetlno- dźwiękowych.

- Takie wizyty realizowane w ramach działań pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji” są dużą atrakcją dla najmłodszych oraz bardzo przyjemnym urozmaiceniem pracy dla policjantów. Największą nagrodą był uśmiech dzieci, który nie schodził z twarzy - podsumowuje rzeczniczka mrągowskich funkcjonariuszy.

Źródło: KPP Mragowo

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5