Ukradł puszkę WOŚP. Wpadł przez domową awanturę

2023-01-19 12:15:13(ost. akt: 2023-01-19 12:32:52)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Mrągowscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który skuszony wizją łatwego zarobku postanowił dorobić się na kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.
Każde przestępstwo zasługuje na potępienie, ale kradzież pieniędzy przeznaczonych na tak szczytny cel jest wyjątkowo bulwersujący. Dopuścił się jej 19-latek, który w poniedziałek, 16 stycznia z jednego ze sklepów spożywczych na terenie Mrągowa ukradł przyklejoną na ladzie puszkę z datkami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracownik sklepu składając we wtorek, 17 stycznia, zawiadomienie o kradzieży powiedział, że po przejrzeniu monitoringu, może to być znany im ze wcześniejszych kradzieży mężczyzna.

W międzyczasie we wtorkowy wieczór mrągowscy policjanci zostali skierowani na interwencję domową, gdzie mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczął awanturę. Policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu do wytrzeźwienia i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Okazało się, że tym awanturnikiem był sprawca kradzieży puszki WOŚP.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. 19-latek przyznał się do kradzieży puszki z datkami, nie był jednak w stanie powiedzieć, ile gotówki było w środku. Okazało się, że pieniądze, które były darem serca i miały być przeznaczone na pomoc chorym osobom przeznaczył na alkohol, po którym zaczął się w domu awanturować.

O dalszych jego losach będzie decydował sąd.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5