Dwa wernisaże w Mrągowskim Centrum Kultury

2023-01-19 10:00:00(ost. akt: 2023-01-19 12:48:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Artystycznie zapowiadają się najbliższe dni w Mrągowskim Centrum Kultury. W najbliższych dniach odbędą się wernisaże dwóch wystaw.
W piątek 20 stycznia o godzinie 17.00 w galerii Mrągowskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż malarstwa i rysunku Jarosława Szarabajko. 

Jarosław Szarabajko urodzony 14.05.1962 w Kętrzynie, absolwent Politechniki Architektury w Gdańsku. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą (Niemcy, Francja). - Malarstwo to pasja. Wszystko pojawia się w głowie, temat, kolor, energia. Poprzez obrazy zaglądam do wnętrza podświadomości. Natura, kolor, sposób nakładania farby staje się wolnością. Tworzenie jest namiastką poczucia sekretu energii Stwórcy - opisuje swoją twórczość artysta.

W poniedziałek, 23 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się kolejny wernisaż, na który zapraszają Mrągowskie Centrum Kultury i Fundacja REI Rehabilitacja Edukacja Integracja. Wystawa pokazuje między innymi, wspólne prace dzieci i rodziców, które stworzyli razem jak i te zrobione przez dzieci podczas całego projektu od sierpnia 2022 r. na drodze do określania swoich emocji, budowania własnej tożsamości i przede wszystkim efektywnej komunikacji. Wernisaż prac plastycznych uczestników projektu jest zwieńczeniem pracy dzieci, ich rodziców oraz prowadzących. 

Fundacja REI Rehabilitacja Edukacja Integracja to nowo powstała fundacja działająca na terenie Mrągowa i okolic, która wspomaga rozwój osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu zostały przeprowadzone innowacyjne zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych z elementami Arteterapii i Sensoplastyki na których dzieci uczyły się nawiązywania relacji rówieśniczych, współpracy w grupie, odczuwania własnych emocji i jednocześnie wykorzystywały i pobudzały wszystkie zmysły. Projekt także obejmuje indywidualne zajęcia integracji sensorycznej oraz wsparcie pedagogiczne dla rodziców bądź opiekunów dzieci.

Projekt „W drodze do samodzielności” sfinansowany ze środków Fundacji PZU, trwa od sierpnia 2022 r. i obejmuje dziesięcioro dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawność oraz ich rodziny z Mrągowa i okolic. Z końcem stycznia 2023 r. największa dotychczas inicjatywa Fundacji dobiegnie końca.

red.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5