Bilardowe mistrzostwa Warmii i Mazur z okazji Święta Niepodległości

2022-11-17 16:00:00(ost. akt: 2022-11-17 11:43:48)

Autor zdjęcia: archiwum Organizatora

W dniach 10-11 listopada został rozegrany po raz 11. turniej bilarda sportowego o mistrzostwo naszego regionu. Zawody organizowane dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości odbywały się w nastroju patriotycznym ale z dużym zaangażowaniem sportowym
W turnieju brali udział bilardziści Olsztyna, Kętrzyna, Mrągowa i Węgorzewa. Zabrakło w tym roku z różnych przyczyn ekip z Elbląga, Ełku, Gołdapi, dotychczas stałych uczestników imprezy.

W młodzieżowym turnieju w Mrągowie (10.11.2022) startowało 13 osób. Starsza i bardziej zaawansowana sportowo drużyna z Kętrzyna w składzie: Michał Popławski, Angelika Walesiak i Jakub Biaduń nie miała sobie równych w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Kolejne miejsca zajęli: II – drużyna z Mrągowa (Igor Marcińczyk, Julia Kuchcińska i Maciej Kuchciński), III - drużyna mieszana (Szymon Siestrzyskowski z Rynu, Filip Kossakiewicz i Franciszek Kossakiewicz z Mrągowa).

Obrazek w tresci

W rywalizacji seniorów (Kętrzyn, 11.11.2022) wzięło udział 27 zawodników (6 drużyn). Po zaciętej rywalizacji turniej został wygrała (komplet zwycięstw) drużyna MAKATKA I z Olsztyna w składzie: Vadim Papiż, Piotr Żejmo, Wiesław Kołodziejski, Maciej Trudnowski. II miejsce z jedną przegraną zdobył zespół SEVEN z Kętrzyna w składzie: Krystian Kosik, Dorian Czubaszek, Rafał Kwiatkowski, Dariusz Poniatowski i Łukasz Niemczyk. III miejsce zajął drugi zespól z Olsztyna w składzie: Konrad Suchocki, Adam Żejmo, Tomasz Karpiński, Piotr Mierzejewski.

W rywalizacji indywidualnej prym wiedli zawodnicy z Olsztyna zajmując 3 kolejne miejsca: I - Wiesław Kołodziejski, II - Piotr Żejmo, III - Maciej Trudnowski. - Poziom zawodów w tym roku był bardzo wysoki, zaangażowanie również. Nieco martwi brak niektórych ośrodków, ale miejmy nadzieję, że w latach następnych wzrośnie frekwencja w obu grupach seniorów i młodzieży - mówi Wiesław Kuchciński, przewodniczący komitetu organizacyjnego turnieju.

Organizatorzy dziękują Marszałkowi Województwa Gustawowi Markowi Brzezinowi za patronat nad imprezą i ufundowanie nagród, Prezesowi PZBiL Dariuszowi Kobackiemu za ufundowanie nagród oraz burmistrzom Kętrzyna i Mrągowa Ryszardowi Niedziółce i Stanisławowi Bułajewskiemu za wsparcie imprez na swoim terenie.