Jak prasować stroje piłkarskie?

2022-11-14 16:02:53(ost. akt: 2022-11-14 16:05:14)   Artykuł sponsorowany
Stroje piłkarskie najczęściej wykonane są z syntetycznego poliestru. To dzianina bardzo wygodna, przewiewna i trwała - jednak pod pewnymi warunkami! Jednym z nich jest konieczność zadbania o prawidłową konserwację. Czy można prasować stroje piłkarskie z poliestru? Sprawdzamy!
Stroje piłkarskie i ich specyfika

Każdy dobry producent strojów piłkarskich z pewnością potwierdzi, że do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej najlepiej sprawdza się dzianina poliestrowa. Polska marka PEHA produkuje stroje piłkarskie PEHA z wysokiej jakości dzianiny poliestrowej CoolMax o wyjątkowych właściwościach chłodzących. Taki materiał zachowuje kolor, kształt i swoje właściwości na długi czas. Ponadto nie gniecie się i jest szybkoschnący. Czy stroje piłkarskie PEHA w ogóle wymagają prasowania?

Stop prasowaniu!

W praktyce wystarczy wyprać strój piłkarski w normalnym cyklu prania (30 - 40 stopni bez wysokich obrotów), by z bębna wyjąć idealnie czysty i pognieciony komplet do gry. Pozostaje zawiesić go na suszarce, by już po chwili cieszyć się z gotowego do złożenia kompletu - bez konieczności prasowania!

Jeżeli jednak koniecznie chcesz przeprasować strój pamiętaj, aby w tym celu użyć niższej temperatury. Przyjrzyj się również personalizacji. Jeżeli nadruki są naklejane - stroje prasuj zawsze po lewej stronie. Jeżeli jednak na koszulkach masz nadruk sublimowany - możesz prasować strój po obu stronach bez obaw o roztopienie, czy odklejenie nadruku.

W czym prać stroje piłkarskie?

Stroje piłkarskie możesz prać w pralce z dodatkiem proszku lub płynu do kolorów. Unikaj mocnych detergentów i wybielaczy. Pamiętaj, że wiele proszków do białego ma w swoim składzie tzw. wybielacze optyczne, które mogą wpłynąć na blaknięcie kolorowych nadruków na Twoim komplecie do gry.

Jak widzisz, stroje piłkarskie PEHA są banalnie proste i niekłopotliwe w pielęgnacji. Aby zadbać o ich dobry wygląd przez długi czas - stosuj się do zaleceń odnoszących się do ich prawidłowej konserwacji.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5