Tragedia w gminie Mikołajki. Brat zabił brata?

2022-11-14 15:49:25(ost. akt: 2022-11-14 19:17:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci aresztowali 47-letniego mieszkańca gminy Mikołajki. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo. Do tragedii doszło w nocy z 7 na 8 listopada w gminie Mikołajki. Tam w jednym z mieszkań znaleziono zakrwawione ciało mężczyzny.
W nocy z poniedziałku na wtorek około godziny 01:00 dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Mikołajki znaleziono zakrwawionego mężczyznę. Na miejsce został skierowany patrol oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej reanimacji, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 47-letniego mężczyzny. Prokurator wydał decyzje o przekazaniu ciała celem ustalenia jego przyczyny.

- Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Sekcja wykazała, że śmierć 47-letniego mężczyzny była wynikiem działań osób trzecich - informuje sierż. szt. Kamila Nowakowska z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. - W związku z tym zdarzeniem zatrzymany został 47-letni mieszkaniec gminy Mikołajki.

47-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił.

Jak się okazało zatrzymany to brat ofiary. Według wstępnych ustaleń prokuratury. Robert W. miał rzucić się na brata z nożem i pięściami, zadając ciosy w głowę. Miały one spowodować krwotok do dróg oddechowych, a to w konsekwencji doprowadziło do śmierci mężczyzny.

Zatrzymany złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Zabójstwo zagrożone jest kara dożywotniego pozbawienia wolności.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5