Weekend na drogach powiatu mrągowskiego

2022-10-25 08:22:08(ost. akt: 2022-10-25 08:46:10)
Potrącenie rowerzystki w Mikołajkach

Potrącenie rowerzystki w Mikołajkach

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Funkcjonariusze mrągowskiej "drogówki" mieli w ostatnich dniach sporo pracy. Doszło do jednego wypadku drogowego. Zatrzymano też pijanych kierowców, w tym trzech rowerzystów.
W piątek, 21 października po godz. 14.00 w Mrągowie na ul. Mrongowiusza doszło do potrącenia rowerzysty. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 64-letni mężczyzna jadąc rowerem zjechał z chodnika na jezdnię nie ustępując pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi marki audi, którym kierował 22-letni mężczyzna, w wyniku czego doszło do ich zderzenia. Jadący rowerem sprawca miał promil alkoholu w organizmie. Na szczęście ani kierowca audi ani rowerzysta nie doznali poważnych obrażeń. Być może wysoka kara finansowa jaką poniesie cyklista - 1000 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i 2500 zł za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości będzie przestrogą.

Tego samego dnia po godz. 17:30 w Mrągowie na ul. Leśna Droga mrągowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi. Kierujący miał 0,24 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę samochodem w stanie po spożyciu alkoholu (0,2 promila - 0,5 promila) grozi grzywna od 50 - 5000 zł, utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 6 miesięcy (do 3 lat) a nawet kara aresztu.

W niedzielę, 23 października po godz. 13.00 w miejscowości Maradki (gm. Sorkwity), policjanci ruchu drogowego mrągowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zabronili mu dalszej jazdy, przekazali rower osobie wskazanej, a za jazdę w stanie nietrzeźwości na 55-letniego mężczyznę nałożyli mandat karny w wysokości 2500 zł.

W poniedziałek, 24 października przed godz. 6.00 w Mikołajkach na ul. Mrągowskiej, doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 61-letni mieszkaniec Olsztyna kierujący oplem w trakcie mijania się z innym pojazdem jadącym z naprzeciwka, prawym zewnętrznym lusterkiem uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerem 55-letnią kobietę, mieszkankę gminy Mikołajki. Zarówno kierujący oplem jak i rowerzystka byli trzeźwi. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Również w poniedziałek po godz. 10.00 w Mrągowie na ul. Wojska Polskiego patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 55-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że kierował rowerem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Miał ponad 0,35 promila alkoholu w organizmie. Za powyższe wykroczenie został nałożony na niego mandat w wysokości 1000 zł.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5