Wykonawca projektu nowego stadionu Mrągowii Mrągowo już wybrany

2022-09-22 18:00:00(ost. akt: 2022-09-22 14:06:34)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

W Urzędzie Miejskim w Mrągowie wybrano wykonawcę, który przygotuje dokumentację projektową, potrzebną do przebudowy mrągowskiego stadionu.
- Koncepcja stadionu ma być gotowa już za miesiąc, a cała dokumentacja pod koniec roku - mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. - To dla nas ważna inwestycja, bo jej realizacja oczekiwana jest od dziesięcioleci. Chcemy, by stadion służył nie tylko piłkarzom, ale posiadał również warunki do uprawiania lekkoatletyki. Po wykonaniu dokumentacji przystąpimy do działań w celu pozyskania środków zewnętrznych, niezbędnych do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

- To bardzo pozytywne wiadomości, dziękuję burmistrzowi za zaangażowanie i chęć przebudowy stadionu - dodaje Jan Łuński, prezes MKS Mrągowia Mrągowo. - Dziękuję również tym wszystkim, którzy przychylnie patrzą na tę inwestycję. Jesteśmy świadomi, że następny rok, ze względu nie tylko na sytuacje w kraju, ale i na całym świecie, będzie trudny, ale wspólnie ze sportowcami i kibicami trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że wszystko się uda.

Wykonawcą dokumentacji projektowej będzie firma z Gdańska, która ma ogromne doświadczenie w projektowaniu obiektów sportowych.

Paweł Krasowski2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5