Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

2022-07-21 11:53:03(ost. akt: 2022-07-21 11:56:24)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Niemal każdego dnia mrągowscy policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierujących. W środę i czwartek złapali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy mimo tego, że byli pijani wsiedli za kółko swojego samochodu, narażając swoją lekkomyślnością życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.
W środę (20.07.2022r.) kilka minut po północy na stanowisko dowodzenia mrągowskiej Policji zadzwonił właściciel pola namiotowego, informując, że wyprosił ze swojej posesji turystów, którzy pod wpływem alkoholu niewłaściwie się zachowywali.
Zaniepokojony poinformował, że te osoby, mimo iż były nietrzeźwe wsiadły w samochód i odjechały. Oficer dyżurny wysłał we wskazane miejsce partol policji, gdzie funkcjonariusze w trakcie przejazdu zatrzymali do kontroli drogowej wskazany pojazd. Okazało się, że siedzący za kierownicą 40-letni mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W czwartek (21.07.2022r.) po godz. 2 mrągowscy policjanci w Mrągowie na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód BMW. Za kierownicą siedział 36-letni mężczyzna od którego czuć było zapach alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość i okazało się, że miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia. Jednak wsiadając za kierownice pod wpływem alkoholu narażamy się nie tylko na karę. Narażamy się również na utratę życia, lub spowodowanie śmierci innej osoby.

KIEROWCO PAMIĘTAJ, ŻE ALKOHOL:
- wydłuża czas naszej reakcji,
- wpływa negatywnie na koordynację ruchów,
- powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,
- wywołuje błędną ocenę odległości i szybkości,
- obniża naszą koncentrację,
- powoduje błędną ocenę własnych możliwości.
APELUJEMY DO KIEROWCÓW, ABY NIE PILI ALKOHOLU, GDY PÓŹNIEJ ZAMIERZAJĄ PROWADZIĆ POJAZD !
Nigdy nie masz pewności, jak szybko Twój organizm spali alkohol!
JEŚLI WIDZISZ, ŻE JAKAŚ OSOBA CHCE KIEROWAĆ LUB KIERUJE SAMOCHODEM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI NIEZWŁOCZNIE ZADZWOŃ POD NUMER ALARMOWY 112!

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5