Niewybuch w jeziorze. Ewakuacja mieszkańców Mikołajek i turystów

2022-06-20 09:02:25(ost. akt: 2022-06-20 11:52:02)

Autor zdjęcia: źródło: FB Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Kolejny niewybuch z okresu II wojny światowej postawił na nogi służby ratunkowe. W związku z tym ewakuowana zostanie część mieszkańców Mikołajek i turystów.
Niebezpieczne znalezisko odkryto w niedzielę, 19 czerwca w Jeziorze Mikołajskim, w pobliżu stacji Orlen. - Podczas rutynowych ćwiczeń, płetwonurkowie MOPR na głębokości około 10 m i w odległości 15 m od brzegu jeziora od strony ul. Kajki, zauważyli przedmiot przypominający niewybuch z czasu II wojny światowej - mówi sierż. szt. Paulina Karo, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. - Funkcjonariusze wraz z patrolem Rozminowania Jednostki Wojskowej w Orzyszu dokonali rozpoznania, wyznaczono strefę bezpieczną, a miejsce zabezpieczono do przyjazdu saperów z Marynarki Wojennej w Gdyni. Po przeprowadzonej akcji saperzy przewiozą wydobyty przedmiot na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany - dodaje policjantka.

Saperzy podejmą próbę wydobycia niewybuchu dziś do południa. Zanim ro jednak nastąpi konieczna jest ewakuacja. części mieszkańców i turystów. Dotyczy to budynków i lokali gastronomicznych oraz jednostek pływających przy promenadzie, ul. Kajki (strona parzysta od 6 do 58 oraz Wioski Żeglarskiej).

Schronienie na ten czas można znaleźć w Centrum Kultury "Kłobuk".

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5