Baza Mrągowo będzie tematem debaty

2022-05-26 19:47:51(ost. akt: 2022-05-26 20:08:31)

Autor zdjęcia: archiwum Fundacji

W piątek, 27 maja o godz. 18.00 w Mrągowskim Centrum Kultury odbędzie się pierwsza w skali województwa debata publiczna prowadzona metodą dialogu transformatywnego. Tematem debaty będzie sytuacja Bazy Mrągowo - szkoły sportowej i klubu żeglarskiego, które przez lata wychowywały znanych w kraju i za granicą mistrzów sportów wodnych. Sytuacja szkoły jest złożona, a w proces jest zaangażowanych wiele osób i instytucji o różnych stanowiskach co do jej dalszych losów.
Mrągowo Sz(t)uka Dialogu to projekt stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności komunikacji oraz prowadzenia debaty publicznej przy zastosowaniu innowacyjnej metody Dialogu Transformatywnego. Jej głównym założeniem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której komunikacja między stronami (osobami) przebiega w sposób jasny i z poczuciem własnej wartości, przy jednoczesnym zrozumieniu i szacunku, nawet przy głębokiej różnicy zdań.

- Dzięki tej formie komunikacji możliwe jest bycie usłyszanym i nabranie pewności co jest dla nas ważne, zobaczenie nowych możliwości i tworzenie własnych rozwiązań - mówi Donata Kobylińska - Durka, koordynatorka merytoryczna projektu. - W procesie prowadzą nas praktycy metody z Centrum Dialogu i Transformacji Konfliktu z Gdańska: Magdalena Dittmer i Łukasz Kwiatkowski - dodaje.

- Zależy nam na udziale osób i instytucji, które związane są ze sportem oraz tych, które chcą poznać inną metodę prowadzenia dialogu społecznego. Chcemy pokazać różne punkty widzenia, wysłuchać opinii wielu stron, uczyć się dialogu w zróżnicowanej grupie. Dialog, który proponujemy nie ma na celu przekonywania kogokolwiek do swoich racji, a jedynie pokazanie, jak z szacunkiem możemy mówić o sprawach dla nas ważnych, nawet gdy nasze stanowiska bardzo się różnią - wyjaśnia koordynatorka.

Mrągowo Sztuka Dialogu / RozmawiaMY o Bazie rozpoczyna cykl spotkań na tematy ważne dla Mrągowa. Będzie to wydarzenie towarzyszące Regatom Żeglarskim organizowanym przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe.

org.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5