CZYTAM, BO LUBIĘ: R.L. Stine - "Zabójcze gry"

2022-03-06 09:00:00(ost. akt: 2022-03-06 08:06:35)

Autor zdjęcia: BM Mrągowo

"Zabójcze gry" to jedna z trzech książek będących częścią serii „Ulica Strachu”, powiązana z cyklem filmów o tym samym tytule. Produkcje dostępne na platformie Netflix od lipca 2021 roku.
Najskrytsze marzenia siedemnastoletniej Rachel nieoczekiwanie się spełniają – Brendan Fear zaprasza ją na swoją osiemnastkę. Przyjaciółka usiłuje jednak dziewczynę od tego odwieść. Nad rodziną Fearów podobno ciąży klątwa... Mimo serii złowróżbnych znaków, Rachel bierze udział w przyjęciu. Gospodarz przygotował na ten wieczór listę gier i atrakcji. Kiedy goście rozchodzą się po ponurych korytarzach zabytkowej posiadłości, okazuje się, że uwikłano ich w misterny, morderczy plan. Przyszło im brać udział w zupełnie innej grze – w grze o przeżycie.

Akcja "Zabójczych gier" dzieje się na wyspie zamieszkiwanej przez rodzinę Fear. Grupa nastolatków przybywa na urodziny młodego gospodarza, aby wziąć udział w zaplanowanych przez niego atrakcjach.

"Zabójcze gry" zaczynają się dosyć niewinnie. Niezbyt popularna w szkole Rachel od lat podkochuje się bogatym i nieco ekscentrycznym Brendanie, więc jaką burzę emocji odczuwa, gdy obiekt jej westchnień zaprasza ją na swoją osiemnastkę. I to nie byle gdzie, bo do posiadłości należącej od kilku pokoleń do jego rodziny, na pobliskiej wyspie (na której oczywiście nie ma zasięgu). Były chłopak Rachel i jej przyjaciółka próbują przekonać ją, żeby odmówiła. Zresztą nie tylko oni nie chcą by się tam pojawiła: w ramach ostrzeżenia, dziewczyna znajduje bowiem w swoim łóżku truchło szczura. Czy coś jednak może powstrzymać zakochaną nastolatkę przed pójściem na imprezę?

Na miejscu zaczynają dziać się dziwne i niepokojące rzeczy np. kapitan statku ma wypadek, służba zachowuje się podejrzanie, a Rachel odkrywa, że inne dziewczyny również znalazły w łóżkach martwe zwierzęta. Młodzież, jak to młodzież, przechodzi nad tymi rewelacjami do porządku dziennego w pięć minut i niewiele myśląc, godzi się na to by wziąć udział w grach, które na wieczór przygotował dla nich gospodarz. Gdy orientują się, że zostali uwikłani w morderczy plan i grozi im niebezpieczeństwo, jest już oczywiście za późno na ucieczkę
.
„Zabójcze gry” to druga część serii "Ulicy Strachu" wydawanej przez wydawnictwo Media Rodzina. Jest to horror skierowany do młodzieży, ale zdecydowanie może spodobać się i starszym czytelnikom.

Świetnie się ją czyta, a do tego jest niesamowicie wciągająca. Najważniejsza w tej książce jest akcja, która dzięki swojej dynamice, sprawia, że napięcie wyczuwalne jest na każdym kroku. Zakończenie książki pozytywnie nas zaskakuje. Autor posłużył się tutaj bardzo dobrym zwrotem akcji, którego nikt kompletnie się nie spodziewał. To, co mogło wydawać się prawdziwe, wcale takie nie było. Bardzo ciekawa fabuła z kryjącym tajemnice miasteczkiem Shadyside.

Książka jest dostępna w Bibliotece Miejskiej – Oddział dla Dzieci i Młodzieży.

Urszula Śnietka2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5