Pochwal się co i gdzie czytasz. Ruszyła akcja "Mrągowo czyta"

2022-02-05 09:30:00(ost. akt: 2022-02-05 09:55:53)
Agnieszka Pacek najczęściej czyta w podróży

Agnieszka Pacek najczęściej czyta w podróży

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

"Książka moją towarzyszką" to hasło przewodnie trzeciej edycji akcji promującej czytelnictwo "Mrągowo czyta".
Pomysł tej inicjatywy narodził się w 2019 roku. Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Mrągowie zorganizowała wydarzenie, które ma wykazać, głosami uczestników, że jest czytelnictwo cieszy się wciąż dużą popularnością. Adresatami akcji są mieszkańcy naszego miasta oraz powiatu mrągowskiego, ale nie tylko. Jak mówi Agnieszka Pacek, jedna z inicjatorek, wziąć udział mogą "nasi przyjaciele nawet z końca świata".

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło "Książka moją towarzyszką". Pierwsza część akcji polega na tym, że wszyscy chętni wysyłają swoje zdjęcia z książką. - Pytamy o to w jakich miejscach najczęściej czytacie, co czytacie. Prosimy również o krótki opis miejsca, propozycje tytułów i autorów książek. Fotografie zostaną umieszczone na fb Mrągowo Czyta oraz na fb Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Mrągowie. W drugim etapie zdjęcia z opisami zostaną wydrukowane i powstanie z nich wystawa na terenie bibliotek. Każdy, kto ją odwiedzi będzie mógł wziąć udział w darmowej loterii książek - mówi Agnieszka Pacek. Zdjęcia wraz z opisem można przesyłać m.in. przez wspomniane strony na Facebooku.

Organizatorzy zapowiadają jednak jeszcze kilka innych atrakcji. - Między innymi będzie można obejrzeć wywiady z mieszkańcami miasta i posłuchać rozmów o czytaniu, poznać rodzime nowości wydawnicze - zdradza Agnieszka Pacek.

Wojciech Caruk
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5