W powiecie mrągowskim zagrały aż cztery Sztaby WOŚP

2022-01-31 14:57:12(ost. akt: 2022-01-31 17:01:36)

Autor zdjęcia: FB Mrągowo Miasto Ludzi Aktywnych

Podczas 30. Finału WOŚP łącznie zebrano na terenie powiatu mrągowskiego ponad 120 tys. złotych. Wolontariusze działali w czterech sztabach - w Mrągowie, Mikołajkach, Pieckach i Sorkwitach.
Mrągowski Sztab już zakończył liczenie pieniędzy z puszek. Ostatecznie doliczono się 50 753, 40 zł. — Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczny 30. Finał WOŚP w Mrągowie — mówi Łukasz Machul, szef mrągowskiego sztabu WOŚP. — Dziękuję darczyńcom, naszym wolontariuszom, osobom, które przekazały przedmioty na licytacje i tym, którzy pomogli w realizacji tegorocznej akcji. Uzbierana kwota bardzo nas cieszy.

Z uwagi na warunki pogodowe główną imprezę przeniesiono z plenerowej sceny do wnętrza Mrągowskiego Centrum Kultury. Na scenie wystąpili lokalni artyści, ale atrakcji nie brakowało też poza nią. Do akcji ponownie włączyły się Mrągowskie Morsy organizując po raz piąty Bieg do Przerębla oraz inicjując licytacje na Facebooku.

Sztab w Mikołajkach zebrał ponad 44 tysiące złotych. Finałowa niedziela rozpoczęła się tam na sportowo - XI Halowym Turniejem Piłki Nożnej "Gramy bez napinki". O godz. 12.00 na plaży miejskiej do wody wkroczyły lokalne morsy. Główna impreza rozpoczęła się na Placu Wolności. Wśród atrakcji były m.in. stoisko OSP Mikołajki, wspólne gotowanie, sportowe aktywności rodzinne, przejażdżki quadem. Po południu w Centrum Kultury "Kłobuk" odbyły się koncerty, licytacje, animacje dla dzieci oraz kiermasz ciast. Gwiazdą imprezy była olsztyńska Horpyna. Sztab w Mikołajkach jednak jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Wciąż trwają aukcje na allegro. Ich aktualną listę można znaleźć na Facebooku: 30. Finał WOŚP - Mikołajki

W Pieckach przekroczono 18 tysięcy złotych. Tam grano już od piątku. Najpierw na sportowo w Nawiadach, a w niedzielę w GOK-u nie zabrakło atrakcji artystycznych - występów lokalnych talentów. Tu również do akcji włączyły się morsy.

Debiutujące w gronie sztabów Sorkwity dołożyły 16 tysięcy. Tam również grano przez cały weekend. W sobotę odbyły się turnieje szachowy i tenisa stołowego. W niedzielę w lokalnym GOK-u odbyły się występy artystyczne i wiele innych atrakcji. Podobnie, jak w pozostałych gminach - nie zabrakło też amatorów zimowych kąpieli. Wolontariuszy z puszkami można było spotkać nie tylko w Sorkwitach, ale też m.in. w Warpunach, Kozłowie, Choszczewie i Rybnie.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5