Pracowity tydzień mrągowskiej drogówki

2022-01-22 12:00:00(ost. akt: 2022-01-22 10:32:06)

Autor zdjęcia: OSP Szestno

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator grzywien, zgodnie z którym zapłacimy więcej między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, spowodowanie kolizji oraz wykroczenia popełniane wobec pieszych. O tym jak dotkliwe są to kary finansowe przekonali się kierujący, którzy jechali z nadmierną prędkością oraz stworzyli zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W poniedziałek, 17 stycznia ok. godz. 12.00 doszło do zdarzenia drogowego w Szestnie (gm. Mrągowo). - W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowy i ciężarowy. Jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez ZRM. Ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo - napisali na swoim Facebooku strażacy z OSP Szestno.

Po godzinie 14.00 oficer dyżurny otrzymał informację, że na ulicy Kolejowej w Mrągowie znajduje się nietrzeźwy mężczyzna, który wchodzi na jezdnię stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres zauważyli opisanego mężczyznę. 65-latek był w stanie upojenia alkoholowego. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna mocno chwiał się na nogach, ale nie brakowało mu sił, by w obecności funkcjonariuszy wykrzykiwać wulgarne słowa w miejscu publicznym. W konsekwencji trafił na noc do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został ukaranym mandatem w wysokości 2600 złotych za wykroczenie z art. 86§2 KW i 141 KW.

We wtorek, 18 stycznia po godzinie 12.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Tartacznej w Pieckach kierowcę ciężarówki, który nie zastosował się do obowiązującego tam zakazu wjazdu na tę drogę samochodów ciężarowych. Za to wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Po godzinie 17.00 na krajowej 16 w miejscowości Bagienice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego bmw, który mimo obowiązującego tam ograniczenia prędkości do 60km/h, jechał z prędkością 88 km/h. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych.

Tego samego dnia około godziny 18.00 doszło do kolizji na drodze krajowej numer 59 w miejscowości Mojtyny (gm. Piecki). Tam, jak ustalili policjanci, kierująca osobowym suzuki jadąc w kierunku Starych Kiełbonek wykonała nieprawidłowo manewr wymijania w efekcie czego uderzyła w bok jadącego z naprzeciwka mitsubishi. Na szczęście uczestnicy kolizji nie doznali poważnych obrażeń. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, a kierującą suzuki, która była sprawcą, ukarali mandatem karnym w wysokości 1020 złotych.

W środę, 19 stycznia po godz. 7:00 policjanci mrągowskiego ogniwa ruchu drogowego nadzorujący bezpieczeństwo na krajowej 16 wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu mitsubishi. Laserowy miernik prędkości wskazał, że kierowca osobówki poruszał się z prędkością 94 km/h przy ograniczeniu prędkości do 60 km/h, jaka obowiązuje w miejscowości Nowe Bagienice. Za popełnione wykroczenie kierujący został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych.

Tego samego dnia policjanci interweniowali wobec kierowcy vw, którego zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Kolejowej w Mrągowie. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę tym, że podczas jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy trzymając go w dłoni. 45-latek świetle nowych przepisów otrzymał mandat w wysokość 500 złotych. W takiej samej wysokości mandat otrzymał kierowca ciężarówki, który dwie godziny później wjechał na ulicę Tartaczną w Pieckach wbrew obowiązującemu tam zakazowi wjazdu na te drogę samochodów ciężarowych.

W czwartek, 20 stycznia około godziny 9.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Brzozowej w Mrągowie. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na wskazane miejsce ustalili, że kierująca osobowym volvo nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego najechała na tył poprzedzającego ją peugota. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem w wysokości 1020 złotych. Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 12.00 na ulicy Roosevelta. Tam kierująca fordem również nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, w efekcie czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w krawężnik. Następnie na jej auto najechał kierowca volkswagena passata, a później kierowca osobowego peugota, którzy również nie dostosowali prędkości do panujących warunków drogowych W konsekwencji za spowodowanie kolizji dwóch uczestników zdarzenia otrzymało mandaty w wysokości 1020 złotych.

Ponadto w trakcie dnia policjanci nałożyli trzy mandaty po 500 złotych na kierowców, którzy w trakcie kierowania autem rozmawiali przez telefon komórkowy. 1000 złotych mandatu otrzymał kierowca osobowego volkswagena, który na krajowej 16 w miejscowości Nowe Bagienice podjął się manewru wyprzedzania mimo obowiązującego tam zakazu.

Wieczorem przed godziną 20.00 policjanci z Komisariatu Policji w Mikołajkach zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Kolejowej osobowe audi, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych. 26-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Jednak w trakcie interwencji okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalono, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym sporządzono dokumentację do wniosku o ukaranie przed sądem. To jednak nie koniec. Dodatkowo ustalono również, że młody mężczyzna jest poszukiwany. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Giżycku ma do odbycia karę 150 dni pozbawienia wolności. Tę noc 26-latek spędził w policyjnym areszcie, a w piątek został przewieziony do zakładu karnego.

W piątek, 21 stycznia przez godz. 12.00 doszło do zdarzenia drogowego na trasie Mrągowo - Kętrzyn, w miejscowości Rydwągi. - W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia. Ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo - poinformowali o zdarzeniu druhowie z OSP Szestno.


Źródło: KPP Mrągowo, OSP Szestno


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5