Pijany, z zakazem, a w dodatku poszukiwany. Doznał poważnych obrażeń ciała

2021-12-14 08:15:33(ost. akt: 2021-12-14 08:58:20)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

W miniony weekend na jednej z mrągowskich ulic doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Jak się okazało - kierowca był pijany, ma zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd.
W sobotę, 11 grudnia po godzinie 10.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji otrzymał informację, że na ulicy Lubelskiej w Mrągowie doszło do zdarzenia drogowego. Pod wskazany adres niezwłocznie pojechali policjanci. Na miejscu ustalili, że kierowca opla jadąc od ulicy Przemysłowej w kierunku Olsztyńskiej, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.

- Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie - informuje asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. - Dodatkowo, po sprawdzeniu jego danych osobowych w policyjnych systemach ustalono, że obowiązuje go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz że jest poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności - dodaje policjantka.

Na miejsce oprócz policji zadysponowano również strażaków z JRG Mrągowo i Zespół Ratownictwa Medycznego. 25-latek został przewieziony do szpitala. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała. Przed przybyciem służb pomocy poszkodowanemu udzielał strażak - ochotnik, prezes OSP Woźnice.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5