Anna Puławska walczy o tytuł Najlepszego Sportowca Polski 2021

2021-12-05 12:00:00(ost. akt: 2021-12-04 11:28:53)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski to najstarsza tego typu akcja w kraju. W tym roku dwie nominacje otrzymała kajakarka Anna Puławska
Pierwsza edycja plebiscytu odbyła się w 1926 roku, a jego zwycięzcą był Wacław Kuchar. Do tej pory rekordzistką w ilości zdobytych tytułów jest Justyna Kowalczyk, która Najpopularniejszym Sportowcem Polski była pięciokrotnie. Cztery razy ten tytuł zdobyli: Stanisława Walasiewicz, Irena Szewińska i Adam Małysz. Trzykrotnie plebiscyt wygrywała Otylia Jędrzejczak.

W tym roku wśród grona nominowanych znalazła się pochodząca z Mrągowa kajakarka Anna Puławska. A do tego ma podwójną szansę na znalezienie się przynajmniej w ścisłej dziesiątce. Pierwszą nominację otrzymała razem z Karoliną Nają, z którą zdobyła srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w wyścigu K2 na dystansie 500 metrów. Druga nominacja dotyczy kobiecej "czwórki". Mrągowianka razem z Karoliną Nają, Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską popłynęła w Tokio po olimpijski brąz.

Przypomnijmy, że to nie jedyne sukcesy Anny Puławskiej w 2021 roku. W maju w węgierskim Szeged kajakarka odniosła sukces w indywidualnej konkurencji zdobywając brąz Pucharu Świata na dystansie 500 m. Na początku czerwca w Poznaniu razem z Karoliną Nają popłynęła po srebro Mistrzostw Europy w konkurencji K2 500m. Zarówno w Szeged jak i w Poznaniu tuż za podium znalazła się ze swoimi sportowymi partnerkami z "czwórki". Zaraz po Igrzyskach w Tokio zawodniczka wywalczyła w USA srebro prestiżowego SuperPucharu ICF na nietypowym dystansie 350 m.

O tym jak dużą popularnością Anna Puławska cieszy się w Mrągowie można było przekonać się podczas wakacyjnego spotkania z zawodniczką na molo. Teraz mieszkańcy miasta i wszyscy kibice mogą ponownie wyrazić swoje poparcie dla sportsmenki. Do 31 grudnia można oddawać głosy m.in. online na stronie https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/ lub wycinając i wysyłając na adres redakcji "Przeglądu Sportowego" tradycyjny kupon. W I etapie zostanie wyłoniona najlepsza dziesiątka nominowanych. Na tę dziesiątkę będzie można głosować na żywo przez sms w trakcie trwania gali, która odbędzie się 8 stycznia 2022 roku.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5