CZYTAM, BO LUBIĘ: Cameron Bloom, Bradley Trevor Greive - "Penguin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę"

2021-12-05 09:00:00(ost. akt: 2021-12-04 11:09:20)

Autor zdjęcia: BM Mrągowo

"Penguin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę" to niesamowita książka o ludziach, którzy uratowali ptaka… a on odwdzięczył się im w ten sam sposób.
Po upadku z wysokości Sam Bloom została sparaliżowana. Cudem uniknęła śmierci, lecz trudno być wdzięcznym losowi za cud, gdy życie legło w gruzach. Wszystko się zmieniło, kiedy w jej życiu pojawiło się ranne pisklę sroki. Ptak otrzymał imię Penguin Bloom.

Tragiczny wypadek Sam, w wyniku którego została sparaliżowana odmienił życie nie tylko jej, ale męża i trzech synów. Uporanie się z traumą wydawało się wręcz niemożliwe. I wtedy pojawia się tytułowa Penguin Bloom, czyli ranna sroka, która uleczyła rodzinę Bloom. Wniosła radość i nadzieję do ich domu. Doprowadziła do tego, że ich życie nabrało sensu. Stała się najlepszą przyjaciółką sparaliżowanej Sam i cudowną towarzyszką zabaw dzieci. Dokonała czegoś wydawałoby się niemożliwego, bo dzięki niej Bloomowie uwierzyli w lepsze jutro. Historia Penguin Bloom jest jednym z wielu przykładów, że zwierzęta czują tak samo jak my, że są często mądrzejsze od nas i że jak nikt inny potrafią nadać naszemu życiu sens.

Relacja Sam i Penguin jest naprawdę poruszająca — obie w pewien sposób zostały poturbowane i jedna drugiej pomogła się podnieść i nie pozwoliła upaść nawet w najgorszych momentach.

W opiekę nad ptakiem zostaje zaangażowana cała rodzina, a ten kiedy już dochodzi do siebie, okazuje się najlepszym rozmówcą, a w dodatku niezłym rozrabiaką.

Ta książka to opowieść o trudnych momentach, ale także o tym, że zawsze może być lepiej, o miłości, o przyjaźni, o tym, że zwierzęta potrafią odczytywać nasze emocje.

Książkę wypełniają liczne zdjęcia. Nie sposób od nich oderwać oczu, bije od nich niesamowite ciepło.

"Penguin Bloom" to inspirująca i optymistyczna historia o tym, że każdy z nas ma w sobie ukryte pokłady siły i nadziei, a przyjaźń i pomoc potrafią nadejść z najmniej oczekiwanej strony. Na podstawie książki powstał również film pod tym samym tytułem z Naomi Watts w roli głównej.

Książka dostępna w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.

Maria Mikołajczyk2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5