Nowy radiowóz już na służbie

2021-11-27 09:00:00(ost. akt: 2021-11-27 09:16:50)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie wzbogaciła się o nowy radiowóz. Jest to oznakowana Toyota Corolla wartości ponad 100 tys. złotych.
Samochód posiada nowoczesne wyposażenie, automatyczną skrzynię biegów, kamerę cofania, napęd hybrydowy 1,8. Charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, cichą pracą i niską emisją spalin. Nowe auto ma naklejoną policyjną gwiazdę z hasłem „Pomagamy i Chronimy”.

Radiowóz zakupiony został w ramach programu „50x50”, co oznacza, że połowa tej kwoty została sfinansowana przez wszystkie lokalne jednostki samorządowe t. j.: Starostwo Powiatowe w Mrągowie, Urząd Miejski w Mrągowie, Urząd Miasta i Gminy w Mikołajkach, Urząd Gminy w Mrągowie, Urząd Gminy w Pieckach i Urząd Gminy w Sorkwitach. Drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji.

- Niestety z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia nie mogło odbyć się uroczyste spotkanie z darczyńcami - mówią mrągowscy policjanci. - Niemniej jednak serdecznie dziękujemy samorządowcom za ten cenny dar, który bezpośrednio wpłynie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mrągowskiego. Radiowóz będą wykorzystywali policjanci prewencji.

Źródło: KPP Mrągowo


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5