Nowoczesna karetka trafiła do mrągowskiego szpitala

2021-11-27 18:00:00(ost. akt: 2021-11-27 09:22:29)

Autor zdjęcia: Szpital Mrągowski

Do warmińsko-mazurskiego trafiło 10 nowych karetek. Każda warta ponad pół miliona złotych. Przekazało je Ministerstwo Zdrowia. Jedna z nich trafiła do Szpitala Mrągowskiego. Z tej okazji nasze miasto odwiedził m.in. wiceminister zdrowia.
Karetki trafiły między innymi do Olecka, Kętrzyna i Mrągowa. Symboliczne kluczyki do ambulansów dyrektorom tych szpitali wręczyli senator Małgorzata Kopiczko i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Ministerstwo chce, aby średni wiek polskich karetek nie przekraczał 5 lat i aby jak najwięcej z nich trafiało do szpitali powiatowych.

Wiceminister przypomniał, że to już trzecia edycja programu, w ramach którego aktualnie na terenie kraju przekazywanych jest 112 ambulansów. — W sumie przekazaliśmy ich już ponad 420. Są to bardzo nowoczesne ambulanse dostosowane również do obsługiwania pacjentów zakażonych koronawirusem — podkreślił Waldemar Kraska.

Kraska odwiedzając warmińsko-mazurskie szpitale stwierdził również, że takie wsparcie mniejszych placówek jest bardzo istotne w czasie wciąż szalejącego koronawiurusa. — Jesteśmy w czasie czwartej fali pandemii, która jest inna niż te trzy, które już są za nami. Niestety chyba zapomnieliśmy już, że jest koronawirus — mówił wiceminister w Olecku. — Z tego, co podają nam lekarze, którzy na bieżąco, na co dzień zajmują się pacjentami z Covid-19, to trafiają tam praktycznie tylko i wyłącznie osoby niezaszczepione, osoby bardzo młode — mówił minister.

Małgorzata Kopiczko zaapelowała w czasie wizyty m.in. w Mrągowie i Kętrzynie do wszystkich, aby się szczepili. — Szczepcie się dla swoich rodzin, dla siebie, dla otoczenia. To jest bardzo ważne. Widzimy, że lżej się przechodzi tę chorobę będąc zaszczepionym — podkreśliła senator.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5