Potrącona dziewczynka i obywatelskie zatrzymanie

2021-11-15 17:06:19(ost. akt: 2021-11-15 17:15:32)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Policjanci z Warmii i Mazur podczas ostatniego weekendu pracowali na miejscu 9 wypadków, w których 11 osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali również 116 kolizji oraz zatrzymali 29 nietrzeźwych kierujących. Niestety tych ostatnich nie brakowało również w powiecie mrągowskim.
W niedzielę 14 listopada po godzinie 14.00 policjanci zwrócili uwagę na rowerzystę, Który jechał ulicą Szewską w Pieckach całą szerokością jezdni. Badanie alkomatem wyjaśniło przyczynę tego zachowania. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za to wykroczenie otrzymał 500 złotych mandatu. Dwie godziny później zwrócili uwagę na motorowerzystę, który jechał przez miejscowość Szklarnia, bez świateł pozycyjnych i tablicy rejestracyjnej. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie. Badanie alkomatem wykazało, że ma 0,5 promila alkoholu w organizmie i tym samym popełnił przestępstwo.

Tego samego dnia, przed godziną 17.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu do jakiego doszło na ulicy Zwycięstwa w Pieckach. Tam na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 15-letniej dziewczyny przez kierującą volkswagenem golfem. Dziewczynkę z obrażeniami twarzy przetransportowano do szpitala. Kierująca osobówką była trzeźwa. Ruch w tym miejscu na czas czynności ratunkowych był zablokowany. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W podobnym czasie policjanci otrzymali informację o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący bmw poruszając się ulicą Kolejową w Mrągowie jechał całą jej szerokością, co wzbudziło zaniepokojenie innych uczestników ruchu drogowego. Jeden z kierowców jadąc dalej ulicą Wojska Polskiego wyprzedził bmw, aby je zatrzymać. Z tyłu zatrzymał się kierowca opla, który również zaobserwował nietypowe zachowanie kierowcy bmw. Niestety kierowca bmw postanowił rozpocząć manewr cofania w efekcie czego uderzył w opla. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ujętego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a auto odholowania na parking.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5