Awansowali do pierwszej ligi

2021-11-12 08:00:00 (ost. akt: 2021-11-11 09:41:25)
Cel, jaki postawili sobie zawodnicy przed sezonem, został osiągnięty

Cel, jaki postawili sobie zawodnicy przed sezonem, został osiągnięty

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski / UM Mrągowo

Mrągowska drużyna tenisa stołowego Country Team Mrągowo zakończyła rozgrywki w II lidze Drużynowych Mistrzostw Olsztyna.
W niedzielę, 7 listopada, rozegrała swój ostatni mecz z drużyną DBK Olsztyn. Po bardzo zaciętym pojedynku mrągowianie wygrali 6:4, co dało naszym tenisistom awans do I ligi!

Cel, jaki postawili sobie zawodnicy przed sezonem, został osiągnięty, a przyczyniło się do tego również przysłowiowe sportowe szczęście. O awansie do najwyższego poziomu rozgrywek zdecydowały małe punkty. Sukces mrągowskiej drużyny „wspomógł” także zawodnik DBK, który w jednym z pojedynków z liderem tabeli Emirr Dywity nie wykorzystał 6 piłek meczowych, premiujących ich drużynę do awansu.

– W całym sezonie Country Team Mrągowo rozegrała 19 meczów, z czego przegrała tylko 3 – mówi Jacek Baczewski, kapitan zespołu. – Siłą drużyny był przede wszystkim bardzo wyrównany poziom zawodników, a trzech z nich zajęło w rankingu indywidualnym II ligi miejsca w pierwszej dziesiątce.

Już w listopadzie planowane jest rozpoczęcie kolejnego sezonu olsztyńskich rozgrywek. Minimalnym celem drużyny z Mrągowa jest zajęcie w I lidze miejsca w środku tabeli.

Paweł Krasowski / UM Mrągowo


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5