Idealne łóżko dla seniora - kilka przedmiotów, które musisz mieć

2021-11-03 10:29:51(ost. akt: 2021-11-03 10:32:33)   Artykuł sponsorowany
Osoby starsze i schorowane, powinny posiadać właściwe łóżko, które zagwarantuje wygodny, bezpieczny i zdrowy sen, a także ułatwi codzienne wstawanie. Duże znaczenie ma sama konstrukcja mebla, materac oraz pozostałe akcesoria. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób wybrać i skompletować idealny zestaw wypoczynkowy dla seniora.
Idealne łóżko dla seniora
Wybierając łóżko i materac dla seniora, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jego wymiary. Dobrym rozwiązaniem jest materac 90x200 od renoowanej marki Hilding. Są to właściwe wymiary, które zagwarantują osobie starczej komfort i bezpieczeństwo. Dużą uwagę trzeba także przywiązać do wyboru właściwej wysokości. Łóżko dla osoby starszej, powinno być stosunkowo niskie, tak aby materac znajdował się mniej więcej na wysokości kolan. Dzięki temu łatwiej będzie się kłaść, a także wstawać.

Obrazek w tresci


Łóżka dla osób starszych powinny mieć także specjalny, regulowany stelaż, który można podnosić z jednej strony, tak aby nogi znajdowały się wyżej, a także specjalne barierki i podpórki gwarantujące bezpieczeństwo i wygodę. Z ich pomocą senior może się podciągnąć, wesprzeć i poprawić swoją pozycję. Powinny być one zamocowane w taki sposób, żeby dodatkowo nie utrudniały wychodzenia z łóżka. Sama rama powinna być także wykonana z solidnych materiałów, ważne żeby była stabilna. Dobrym rozwiązaniem jest drewno.

Jaki materac dla seniora wybrać?
W sklepie materacesiedlce.pl dostępna jest bardzo szeroka oferta materacy. Wybierając produkt dla seniorów, warto podjąć świadomą decyzję i pamiętać o kilku niezwykle ważnych kwestiach. Przede wszystkim, warto pamiętać, że wybór materaca jest zależny od tego, w jakiej kondycji jest senior i jakie ma dolegliwości zdrowotne. Materac lateksowe z pewnością będą dobrym pomysłem w przypadku osób borykających się z problemami z kręgosłupem. Seniorzy, którzy przez większość dnia leżą w łóżku, powinni pomyśleć o materacy przeciwodleżynowym. Zapewni on wysoki komfort. Dobrym pomysłem są także wszelkie materace wykonane z pianki termoelastycznej. Pod wpływem ciepła, zapewniają idealny nacisk.

Podczas wybierania materaca dla osoby starszej, z pewnością warto poprosić o pomoc doświadczonego fizjoterapeutę. Będzie on wiedział na co dokładnie zwrócić uwagę.


Idealne łóżko dla seniora - przydatne akcesoria
Aby zapewnić osobie starszej idealne warunki na sen i odpoczynek, oprócz idealnego łóżka, a także materaca, należy też zadbać i kilka przydatnych akcesoriów. Przydadzą się np. specjalne poduszki pozycjonujące lub zagłówki, które sprawiają, że odpoczynek w każdej pozycji jest wygodny i komfortowy. Potrzebny może się także okazać specjalny stolik do łóżka. Dzięki niemu, osoba starsza będzie mogła higienicznie, bezpiecznie i wygodnie przyjmować posiłki.
W łóżku seniora może się też przydać specjalna poręcz z możliwością regulacji, a także osłona na nogi. W sklepach znajduje się szereg produktów, które ułatwiają funkcjonowanie osób starszych, a także ich pielęgnację. Aby zapewnić seniorom komfortowe i zdrowe warunki, warto zapoznać się z możliwościami dostępnymi na rynku, a także poprosić o radę specjalistów. Łóżko powinno być dobrze dobrane i przygotowane. W przypadku seniorów borykających się z większymi problemami zdrowotnymi z pewnością potrzebne będą także bardziej specjalistyczne gadżety.

Obrazek w tresci


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ELIZABETH WALTER #3079772 3 lis 2021 10:53

    Pożycz teraz od LENDINGTREE®  Inc kontakt: (lendingtreeloans@pm.me) Zmień sposób pożyczania pożyczek za pośrednictwem LendingTree. Od tego czasu LendingTree usprawniło proces pożyczania online i pomogło ponad milionowi osób uzyskać finansowanie, na które zasługują. LendingTree oferuje dostęp do pożyczek osobistych dla pożyczkobiorców o niskich i wysokich dochodach, którzy potrzebują pomocy w kwestiach takich jak dług o wysokim oprocentowaniu, remont domu lub nieoczekiwane wydatki przy oprocentowaniu nawet 3-5% w zależności od rodzaju pożyczki. Łatwo uzyskaj pożyczki bez dużej ilości papierkowej roboty i dokumentów. Pospiesz się teraz i skontaktuj się z nami w sprawie tak upragnionej pożyczki. Szybka odpowiedź mailowa: lendingtreegroupinc@gmail.com

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5