Chłopcy z Placu Broni na Święto Niepodległości

2021-11-08 08:00:00(ost. akt: 2021-11-06 11:20:09)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

"Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem". Te słowa często rozbrzmiewają na koncertach poświęconych ważnym wydarzeniom historycznym w naszym kraju. 11 listopada usłyszymy je w Mrągowie.
Ten utwór stał się muzycznym symbolem tak długo wyczekiwanej wolności, pragnień młodych ludzi pod koniec lat 80 - tych oraz swoistym hołdem dla bohaterów tamtych czasów. Czasów. w których muzyka z przesłaniem odgrywała istotną społeczną rolę. Powstawały wtedy piosenki, które do tej pory są śpiewane przez kolejne pokolenie Polaków.

Tak jest właśnie z utworem "Wolność kocham" z repertuaru Chłopców z Placu Broni. Bardzo często jest prezentowany przez różnych wykonawców na koncertach z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego czy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Towarzyszy też młodzieżowym wieczornicom z okazji Święta Niepodległości. Teraz będzie okazja usłyszeć go na żywo. Legendarna grupa wystąpi 11 listopada o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II w Mrągowie. Zespół zaprezentuje swoje największe przeboje, m.in. "O! Ela", "Kocham Cię" czy "Kiedy już będę dobrym człowiekiem".

Zespół powstał w 1987 roku w Krakowie i niemal od razu zdobył popularność występując na festiwalach w Jarocinie i Opolu. Od początku istnienia zespołu jego liderem był Bogdan Łyszkiewicz. 23 czerwca 2000 niestety zginął w wypadku samochodowym, co spowodowało zawieszenie działalności grupy. Kapela powróciła na scenę w 2015 roku w celu upamiętnienia nieżyjącego lidera i stworzonych przez niego przebojów.

Wcześniej, bo o godz. 12.00 rozpoczną się warsztaty graffiti. Na miejscu pojawią się również rekonstruktorzy z 147 Pułk Piechoty oraz motocykliści ze Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych "KRUK".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wojciech Caruk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5